• Merhaba Ziyaretçi,

  Nasıl Yapılır bölümündeki makaleler bir topluluk projesidir.

  Buradaki tüm makalelere katkıda bulunabilir veya yeni makale açabilirsiniz. Makaleleriniz yayınlanmadan önce editörlerimiz tarafından incelenir.

  Yazar rütbesi almak için 100 içerik sahibi olmanız gerekmektedir. Makalelere yapılan katkılar ve ortak yazarlıklar bu sayıya dahildir. İçerik girmeden önce lütfen yazar kılavuzumuzu okuyun. >> Yazar Kılavuzu

Herhangi Bir Erkeği Kendinize Takıntılı Hale Getirmenin 20 Yolu

Yeni bir erkek arkadaşınız ya da hoşlandığınız biri varsa, onun size takıntılı olmasını istemeniz şaşırtıcı değil; sağlıklı bir şekilde elbette. Sizin onu düşündüğünüz kadar onun da sizi düşündüğünden emin olmanıza yardımcı olmak için buradayız. Özgüveninizi artırmaktan ilgilendiğinizi göstermeye kadar onu size takıntılı hale getirecek en iyi ipuçları ve püf noktaları için okumaya devam edin. Kısa sürede onu parmağınızda oynayacaksınız.

1 Ona özel olduğunu hissettirin.​

Ona özel olduğunu hissettirin.jpg

Onunla birlikteyken tüm dikkatinizi ona verin.

Ona gerçekten dikkat edip etmediğinizi ya da birisinin ya da başka bir şeyin dikkatinizi dağıtıp dağıtmadığını fark edecektir. Ana odak noktanızın kendisi olduğunu görmesine izin verin böylece dikkatinizi canlı tutmak için ne gerekiyorsa yapacaktır.

2 Aktif bir dinleyici olun.​

Harika konuşmalar denge gerektirir.

Harika bir dinleyici olarak ona değer verdiğinizi gösterin. İlgi göstererek, sorular sorarak ve cevaplarına gerçekten dikkat ederek onu meşgul edin. Empati ve anlayış göstererek onun duygu ve düşüncelerine önem verdiğinizi anlayacaktır.

3 Ona ne kadar eğlenceli olduğunu göster.​

Kendin ol ve biraz özgürleş.

Kişiliğinizin ve enerjinizin parlamasına izin verin ve risk almaktan korkmayın. Açık olmak ve eğlenmek sizi daha yaklaşılabilir kılacaktır. Eğer kendi başınıza eğlenebilirseniz, ikinizin birlikte ne kadar harika vakit geçirebileceğini görecektir.

4 Gerçek ilgi gösterin.​

Elde edilmesi zoru oynamayın.

Ondan hoşlandığını bilmesini sağla! İlgi göstererek, gerçek bir şey aradığınızı ve sadece oyun oynamadığınızı anlayacaktır. Ondan hoşlandığınızı bilmek muhtemelen sizi daha iyi tanımak istemesini sağlayacaktır.
 • Birinin bizi sevdiğini bildiğimizde beynimiz bir heyecan duygusu üretir. Seni merak edecek ve sevdiğin ve sevmediğin her şeyi bilmek isteyecek. Kendine yardım edemeyecek!

5 Tahmin edilemez olun.​

Her şeyi yeni ve heyecan verici tutun.

Sıra dışı bir şey denemekten korkmayın. Onu yeni bir şeyle tanıştırırsanız, bunu her yaptığında mutlaka sizi düşünecektir. Onu rutininden çıkarmaya yardımcı olun; bu, uzun vadede ikinize de fayda sağlayacaktır.
 • Onu daha önce gitmediğiniz bir yere götürün ya da onu yeni bir grupla ya da en sevdiğiniz filmle tanıştırın. Sadece seni daha iyi tanımakla kalmayacak, aynı zamanda onu başka nelerle tanıştırabileceğini merak edecek.

6 Ortak noktalarınızın ne olduğunu öğrenin.​

Ortak noktalarınızın ne olduğunu öğrenin.jpg

Ortak ilgi alanlarınızı tartışın ve bunlara katılın.

Kendi ilgi alanlarınızın ve hobilerinizin olması önemli olsa da, ikinizin de yapmayı sevdiği şeylerin olması da önemlidir. Ortak noktaların olması, özellikle de bunlar ortak değerler ve ahlak kurallarıysa, otomatik olarak onu size daha çok çekici getirecektir.

7 Onu çekici hissettirin.​

Herkes istendiğini hissetmek ister, bu yüzden ona ondan ne kadar hoşlandığını göster.

Ona ondan hoşlandığınızı kesinlikle söyleyebilseniz de, bunu davranışlarınızla ona göstermek daha önemlidir. Ona şefkatle davranın ve sizi ne kadar mutlu ettiğini ona bildirin. Bu şekilde, iyiliğinin karşılığını mutlaka alacaktır.

8 Savunmasız olun.​

Gardınızı düşürmekten korkmayın.

Geçmişte incindiyseniz insanların gerçek sizi görmesine izin vermek zor olabilir. Ona korkularınızı ve güvensizliklerinizi anlatın. Onun hakkında ne hissettiğinizi ona bildirin. Ona kırılganlığınızı gösterirseniz. kendisinin de size açılabileceğini görebilir. Sadece kendisinin görebileceği bir yönünüzü görmesine izin vererek kendisini özel hissetmesini sağlayın.
 • Ona nasıl hissettiğinizi anlatın. Mutlu olsanız da, üzgün olsanız da, kızgın olsanız da, bunu içinizde tutmayın. Bu şekilde partneriniz duygularınızı keşfetmenize ve anlamanıza yardımcı olmaya çalışabilir.
 • Savunmasız olmak çatışmayı azaltır. Duygularını incittiyse ona söyle. Suçlayıcı görünmekten veya durumu tırmandırmaktan kaçınmak için "hissediyorum" ifadelerini kullanın. Böylece hem olası anlaşmazlıklarla olgun bir şekilde başa çıkabildiğinizi hem de ilişkinizi sağlıklı bir şekilde sürdürebildiğinizi göreceksiniz.

9 Ona sana güvenebileceğini göster.​

İnsanlar kendilerini güvende hissettiren kişilere ilgi duyarlar.

Açık ve dürüst davranarak size güvenebileceğini ona bildirin. Empatik olun ve desteğe ihtiyacı varsa yardım etmeyi teklif edin. İlk başta kabul etmese bile sizin kendisini güvende ve rahat hissetmesini isteyen biri olduğunuzu görecektir.

10 Onu gülümsetin.​

Eğer yanınızda mutluysa, sizden daha çok etkilenecektir.

Senin yanında kendini rahat hissetmesini sağla. Onu gülümseterek kötü bir günden en iyi şekilde çıkmasına yardımcı olun. Ona bir şaka ya da komik bir hikaye anlatın ya da ona anlamlı bir hediye verin.

11 Kendinize güvenin.​

Kendinize güvenin.jpg

Kişiliğinizi saklamaya çalışmayın.

Ne kadar inanılmaz olduğunuzu görebilmesi için kendinize güvenmeye çalışın. Otantik bir şekilde yaşayın ve bir şeyleri sırf başkaları öyle diye yapmayın. İlgilendiği bir şeyi yapmamayı seçseniz bile, sizin güçlü ve kendinden emin olduğunuzu görecektir ki bunlar, olabileceğiniz en çekici şeylerden biridir.
 • Kendine nasıl güveneceğini öğrenmek zor olabilir ama zorlanıyorsan pes etme! Bazen bunu yapana kadar numara yapman gerekir. Dik durarak ve başınızı dik tutarak başlayın. Henüz kendinize güvenmeseniz bile, başkaları sizi bu şekilde algılayacak ve size yaklaşma ve sizi çekici bulma olasılıkları daha yüksek olacaktır.
 • İyi niteliklerinizi hatırlayın. Kendinizi bilinçli hissetmeye başlarsanız zihniyetinizi değiştirin ve bunun yerine kendinizle ilgili sevdiğiniz her şeye odaklanın. Bu şekilde kendinizi olumlu düşünme konusunda eğitebilirsiniz; diğerleri de farkı görecek ve sizi daha da fazla tanımak isteyecektir.

12 Flörtöz olun.​

Flört etmek onunla ne kadar ilgilendiğinizi görmesine yardımcı olur. Ara sıra ona dokunmaktan veya şakacı bir şekilde onunla dalga geçmekten korkmayın. Araştırmalar, erkeklerin de doğrudan flört etmeyi tercih ettiğini ortaya koyuyor; bu nedenle, görünüşüne iltifat edin veya ondan numarasını isteyin. Flört etmek kıvılcımın canlı kalmasına yardımcı olur ve her zaman daha fazlası için geri gelmek isteyecektir.
 • Bir erkekle flört etmek istediğinde beden dili çok önemlidir. Göz teması kurarak ve gülümseyerek başlayın. Kollarınızı çaprazlamayın veya kendinizi kapatmayın. Konuşmayı sürdürmeye açık olduğunuzu ona gösterin.

13 Destekleyici olun.​

İyisiyle kötüsüyle onu destekleyin.

Herkesin zor zamanlarda güvenebileceği birine ihtiyacı vardır, ancak birinin hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı desteklemesi de aynı derecede önemlidir. İlgi alanlarını öğrenmek için çaba gösterin ve işi hakkında cesaretlendirin. Hedeflerini desteklediğinizi bilirse sizi daha da çok isteyecektir.

14 Sağlıklı sınırlar oluşturun.​

Sınırlara saygı duymak her ilişki için çok önemlidir.

Her zaman onunla birlikte olmak isteseniz de, kişisel bir alana sahip olmak sağlıklıdır. İkiniz de birbirinizin sınırlarına saygı duyduğunuzda ve birbirinize zaman ayırdığınızda, bağımsız olduğunuzu görecek ve onun özerkliğini de destekleyeceksiniz.
 • İletişim kurarak başlayın. Sınırlar diğerlerinin yanı sıra fiziksel, duygusal veya finansal olabilir. Partnerinize bir ilişkide hangi özellikleri sevdiğinizi, hangi davranışların sizi rahatsız ettiğini ve ne kadar yalnız zamana ihtiyacınız olduğunu bildirerek sağlıklı sınırlar koyun.
 • Sınırlarınızın değişebileceğini unutmayın. İlişkiniz geliştikçe, daha önce sevmediğiniz şeylerden hoşlandığınızı veya tam tersi olduğunu fark edebilirsiniz. Sağlıklı ve saygılı bir ilişki geliştirmeye devam edebilmeniz için, bir konuda fikrinizi değiştirdiğinizde daima partnerinize haber verin.

15 Bağımsızlığınızı koruyun.​

Kendi kişiliğin ol.

Partnerinizle veya hoşlandığınız kişiyle vakit geçirmek güzel olsa da kendi hayatınızı yaşamak önemlidir. Arkadaşlarınızla vakit geçirmeyi, kendi hobilerinizi yapmayı ve ona da kendi alanını vermeyi unutmayın. Yenilik ortadan kalktığında insanlar çekiciliğini kaybetme eğilimindedir, bu nedenle olayları ilgi çekici kılmak için ayrı ayrı sağlıklı zamanlar ayırın.

16 Onu şaşırtın.​

Onu şaşırtın.jpg

Sürpriz nezaket eylemleriyle ona değer verdiğinizi gösterin.

Bu ona değer verdiğinizi ve hayatıyla ilgili küçük ayrıntıları hatırladığınızı gösterir. Bu eylemlerin büyük ve ayrıntılı olması gerekmez. En sevdiği kahveyi alabilir veya nefret ettiği bir işte ona yardım edebilirsiniz. Küçük şeyler bir araya geldiğinde sizin ne kadar önemsediğinizi görecektir.

17 Dürüst olun.​

Duygularınız konusunda dürüst olun.

Açık ve dürüst iletişim kurun. Eğer bir şey seni üzerse, her şey yolundaymış gibi davranmak yerine ona haber verin. O da aynısını yaptığında empati ve şefkatle dinleyin. Ona karşı dürüst olmak ona saygı duyduğunuzu gösterir ve o da sizin takip edilmeye değer biri olduğunuzu anlayacaktır.

18 Gizemli olun.​

Daha fazlasını istemesini sağlayın.

Bir ilişkide açık olmak önemli olsa da her şeyi bir anda ortaya koyarsanız bunaltıcı olabilir. Onu tanımaya başladığınızda, ilgisini çekecek kadar bilgi verin. Daha fazla soru soracak ve sizi daha iyi tanımaya çalışacaktır. Eğer hakkınızda her şeyi bilmiyorsa boş zamanlarını, sahip olduğunuz gizemleri merak ederek geçirecektir.
 • Birisiyle ilk tanıştığınızda gizemli olmak için göz teması kurmayı ve sonra başka tarafa bakmayı deneyin. Bu onun ilgilenip ilgilenmediğinizi merak etmesine neden olacak ve ilk önce onun size yaklaşmasını sağlayabilir.

19 Kendinizi sevin.​

Kendini sevmeyi uygulamak seni daha da çekici kılacak.

Bu, kim olduğunuza ve neyden keyif aldığınıza bağlı olarak farklı görünebilir. Sağlıklı yiyecekler yiyerek, egzersiz yaparak ve olumlu bir zihniyete sahip olarak kendinizi iyi hissedin. Eğer iyi göründüğünüzü ve iyi hissettiğinizi düşünüyorsanız o da öyle düşünecektir.

20 Sana yardım etmesine izin ver.​

Ona ihtiyaç duyulduğunu hissettirin.

Size güvenebileceğini biliyor, o yüzden bırakın sizi destekleyebileceğini de kanıtlasın. Eğer sana bir konuda yardım etmeyi teklif ederse kabul et. Kendi başınıza yapabileceğiniz bir şey olsa bile, bu onun sizinle vakit geçirmek ve hayatınızı kolaylaştırmak istediğini gösterir.


Siz de ilişkinizi güçlendirmenin yollarını keşfedin! Deneyimlerinizi ve düşüncelerinizi paylaşmak için yorumlarınızı bekliyoruz. Sevgi dolu günler dileriz!

Yazar hakkında
BilgiPlatosu
 • Okur, araştırır ve yazar.
 • BencahilCom konseptinin kurucusu.
 • Bildiğim tek şey hiç bir şey bilmediğimdir.

Yorumlar

Henüz hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu yaparak fikrinizi belirtebilirsiniz.

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
6
Çevrimiçi ziyaretçiler
382
Toplam
388

Makale bilgisi

Yazar
BenCahil
Makale okuma süresi
5 dk
Görüntüleme
58
Son Güncelleme

BenCahil tarafından daha fazla makale

Forum istatistikleri

Konular
3,217
Mesajlar
3,492
Görüntüleme
205,607
Üyeler
2,772
Son üye
fyska

Nasıl Yapılır istatistikleri

Kategoriler
91
Nasıl Yapılır? Makaleleri
54
Seriler
0
Görüntüleme
7,295
Yorumlar
1
Değerlendirmeler
0
İncelemeler
0

Kaynak İstatistikleri

Toplam Kaynaklar
1,139
Toplam İnceleme
0
Toplam İndirmeler
122
Son 24 Saatteki İndirmeler
0

Bağlantı dizini istatistikleri

Kategoriler
137
Bağlantılar
194
Görüntüleme
14,585
Tıklamalar
25
Yorumlar
1
Derecelendirmeler
1
İncelemeler
0