• Merhaba Ziyaretçi,

Nasıl Yapılır bölümündeki makaleler bir topluluk projesidir.

İçerik girmeden önce lütfen Yazar Kılavuzumuzu okuyunuz.

Oyun Dünyası Minecraft'ta Netherite Zırh Nasıl Yapılır?

Dil Seç :
Hızlı Kategoriler

Minecraft'ta Netherite zırh yapmak istiyor ama nereden başlayacağınızı bilmiyor musunuz? Netherite zırh, diğer zırh setleri gibi doğrudan üretilemiyor. Bunun yerine, Netherite Külçeleri kullanarak bir Elmas zırh setini Demirci Masası'nda yükseltmeniz gerekiyor. Her ne kadar biraz zahmetli bir süreç olsa da, sabırlı olursanız güçlü ve ateşe dayanıklı bu zırh setini kısa sürede elde edeceksiniz. İşte adım adım rehber!

Netherite Zırh Yapmak İçin Gerekenler​

Netherite zırh yapmak için ihtiyacınız olan malzemeler şunlardır:
  • 4 Netherite Külçesi (16 Netherite Parçası ve 16 Altın Külçesi)
  • 4 Yükseltme Demircilik Şablonu
  • Elmas Miğfer, Göğüs Zırhı, Pantolon ve Çizmeler
  • Demirci Masası
  • İsteğe bağlı: 3 Netherrack ve 21 Elmas (Demircilik Şablonlarını çoğaltmak için)

1. Adım: Elmas Zırh Seti Edinin​

Netherite Zırh Yapmak İçin Gerekenler.webp
İlk adımda bir Elmas zırh setine ihtiyacınız olacak. Bu set miğfer, göğüs zırhı, pantolon ve çizmeden oluşur. Eğer elinizde bir Elmas zırh yoksa, üretmek için toplam 24 Elmas gerekecek. Her bir zırh parçası için şu kadar Elmas kullanacaksınız:

• Miğfer: 5 Elmas
  • Göğüs Zırhı: 8 Elmas
  • Pantolon: 7 Elmas
  • Çizme: 4 Elmas

Bu adımı ilk olarak yapmanız gerekmez, ancak Netherite zırh üretmek için tam bir Elmas zırh setine sahip olmanız şarttır.

Elmasları hızlı bulmak için mağaralarda ve madenlerde derin kazılar yapabilirsiniz. Ayrıca elmas ararken diğer kaynakları da toplayarak oyununuzu daha verimli hale getirebilirsiniz.

• Elmas bulduktan sonra dikkatli olun, lavların yakınında olabilir.
  • Elmas zırhınızı kullanmadan önce büyüleyerek daha dayanıklı hale getirebilirsiniz.

2. Adım: Nether'e Gidin​

Nether'e Gidin.webp
Netherite Parçaları elde etmek için Nether'e gitmeniz gerekecek. Nether’e ulaşmak için bir Nether Portalı inşa etmeniz lazım. Bu portalı oluşturmak için 14 adet Obsidyen kullanarak 4x5 bir dikdörtgen yapı yapın (köşeleri kullanmadığınızda sadece 10 Obsidyen yeterli olacaktır). Portalı yapıp ateşe verdiğinizde aktif hale gelecek ve Nether'e giriş yapabileceksiniz.

Nether oldukça tehlikeli bir yer olduğundan, iyi hazırlanmakta fayda var. Yanınıza bolca yiyecek, silah ve ok almayı unutmayın. Ayrıca canavarlarla dolu bu alanda hızlı hareket etmek için yanınızda Soul Sand veya özel botlar bulundurmanız iyi bir strateji olabilir.

• Nether'de bir pusula kullanarak kaybolmamak için işaretler koyabilirsiniz.
  • Ateşe dayanıklı iksirler yapmak, Nether’de daha uzun süre hayatta kalmanıza yardımcı olabilir.

3. Adım: Antik Kalıntılar Madenciliği Yapın​

Antik Kalıntılar Madenciliği Yapın.webp
Nether'e ulaştığınızda Antik Kalıntılar madenciliği yapmanız gerekecek. Bu kalıntılar Nether'de dağınık kümeler halinde bulunan bir cevherdir. Bir Elmas Kazma ile 16 adet Antik Kalıntı toplamanız gerekiyor. Bu cevheri madencilik yaparken dikkatli olun çünkü sadece Elmas Kazma ile kazdığınızda işe yarar. Diğer tür kazmalarla kazdığınızda herhangi bir şey elde edemezsiniz.

Antik Kalıntılar nadir bulunduğundan madencilik yaparken sabırlı olmalısınız. Ancak Nether'de bu kalıntıları bulduğunuzda zırhınızı yapmaya bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

• Y11 ve Y15 aralığında Antik Kalıntılar daha sık bulunur.
  • TNT ya da Yatak patlatma stratejisi kullanarak madencilik yapabilirsiniz.

4. Adım: Antik Kalıntıları Netherite Parçalarına Dönüştürün​

Antik Kalıntıları Netherite Parçalarına Dönüştürün.webp
Antik Kalıntıları topladıktan sonra bir fırın ya da patlayıcı fırın kullanarak bunları Netherite Parçalarına dönüştürmeniz gerekiyor. Her bir Antik Kalıntı bir Netherite Parçası verecektir. Bu işlemi yaparken dikkat etmeniz gereken, kalıntıların sadece yakıtla eritilebileceğidir. Yani yanınıza yeterli miktarda yakıt (odun, kömür, vb.) almayı unutmayın.

• Patlayıcı fırın, bu işlemi hızlandırabilir.
  • Aynı anda birden fazla fırın kullanarak işinizi daha hızlı bitirebilirsiniz.

5. Adım: Netherite Külçeleri Üretin​

Netherite Külçeleri Üretin.webp
Netherite Külçelerini üretmek için 4 Netherite Parçasını ve 4 Altın Külçesini 3x3 üretim ızgarasında birleştirmeniz gerekiyor. Bu tarif şekilsizdir, yani malzemeleri ızgaraya yerleştirirken herhangi bir belirli sıralama gerekmez.

Altın Külçesi elde etmek için Altın Cevheri, Nether Altın Cevheri veya Hammadde Altın’ı eriterek elde edebilirsiniz. Bu şekilde Netherite Külçelerini kolayca üretebilirsiniz.

• Altın Külçesi için Altın Küpleri eritip kullanabilirsiniz.
  • Nether Altın Cevherleri, normal Altın Cevherlerinden daha sık bulunur.

6. Adım: Demircilik Yükseltme Şablonları Bulun​

Demircilik Yükseltme Şablonları Bulun.webp
Netherite Yükseltme Şablonları, Bastion Harabelerinde bulunabilir. Hoglin ahır sandıklarında, köprü sandıklarında ve hazine sandıklarında %10 şansla, hazine sandıklarında ise %100 şansla bir şablon bulabilirsiniz.

Bastion Harabelerine ulaşmak için Nether'deki tehlikeleri atlatmanız gerekiyor. Bu yapıların içine girdiğinizde şablon bulma şansınızı artırmak için dikkatli bir şekilde hareket etmeli ve canavar saldırılarına karşı hazırlıklı olmalısınız.

• Bastion Harabelerinde yanınıza güçlü bir zırh ve silah almayı unutmayın.
  • Hazine sandıkları genellikle düşmanlar tarafından korunur, dikkatli olun.

7. Adım: Demircilik Şablonlarınızı Çoğaltın​

Demircilik Şablonlarınızı Çoğaltın.webp
Eğer bir Netherite Yükseltme Şablonu bulduysanız, bunu 7 Elmas ve 1 Netherrack ile çoğaltabilirsiniz. Bu, zırhınızı yükseltirken zaman kazanmanızı sağlar ve başka bir şablon aramak zorunda kalmazsınız.

Şablonlarınızı çoğalttığınızda, her bir zırh parçası için ayrı ayrı kullanabileceğiniz birden fazla şablon elde edersiniz.

• Netherrack, Nether’de bolca bulunan bir malzemedir.
  • Elmas bulmak zaman alabilir, bu yüzden elmas madenciliği için önceden hazırlıklı olun.

8. Adım: Demirci Masası Üretin​

Demirci Masası Üretin.webp
Eğer elinizde bir Demirci Masası yoksa, 2 Demir Külçesi ve 4 Tahta Kalası kullanarak bir Demirci Masası üretebilirsiniz. Alternatif olarak, bir köydeki aletçi evinde veya iz harabelerinde bulunan Demirci Masalarını da kullanabilirsiniz.

Bu masayı bir kere yaptığınızda, zırhınızı yükseltmek için kullanabilirsiniz.

• Tahta Kalası elde etmek için bir ağaç kesin ve işleyin.
  • Demir Külçeleri için demir cevheri eriterek hızlıca işleyebilirsiniz.

9. Adım: Netherite Zırhınızı Üretin​

Netherite Zırhınızı Üretin.webp
Son adımda, bir Demirci Masası’na Netherite Külçesi, bir Netherite Yükseltme Şablonu ve bir Elmas zırh parçası koyarak bir Netherite zırh parçası elde edebilirsiniz. Bu işlemi miğfer, göğüs zırhı, pantolon ve çizmeler için tekrarladığınızda tam bir Netherite zırh setine sahip olacaksınız. Netherite zırh, Elmas zırhtan daha dayanıklıdır ve sizi ateşe karşı korur, bu yüzden oldukça değerlidir.

Netherite zırhınızı aldıktan sonra artık daha dayanıklı ve güçlü olacaksınız. Netherite, oyunda bulunan en güçlü malzemelerden biridir ve bu zırh sizi düşmanlara karşı daha iyi korur.

• Zırhınızı üretmeden önce büyüleme yaparak güçlendirin.
  • Ateşe dayanıklılık ve koruma büyüleri eklemek oyununuzu kolaylaştıracaktır.

Netherite zırh yapmak sabır gerektiren bir süreç olsa da sonuçlarına değer. Artık en güçlü zırhlardan birine sahipsiniz ve oyunda karşınıza çıkan zorluklara daha hazırlıklısınız. Nether'deki tehlikeleri atlatarak Antik Kalıntılar toplamak ve Elmas zırhınızı yükseltmek biraz zaman alabilir, ancak bu adımları takip ederek hedefinize ulaşabilirsiniz. Netherite zırhınızı aldıktan sonra, ateşe dayanıklılık avantajı ile Nether'de ve diğer tehlikeli bölgelerde daha özgüvenli dolaşabilirsiniz.

Unutmayın, Minecraft’ta en iyi zırhı yapma süreci kadar onu korumak ve doğru stratejilerle kullanmak da önemlidir. Yorumlarda Netherite zırh yapma deneyimlerinizi paylaşmayı unutmayın!

<< Bizi Takip Edin

Forum istatistikleri

Konular
3,848
Üyeler
427
Son Üye
RosalinaCa

Kaynak istatistikleri

Kategoriler
26
Kaynaklar