Kurallar

BilgiPlatosu:Kullanım Koşulları

BilgiPlatosu'nda misyonumuz, gezegendeki her insanın, her şeyin nasıl yapılacağını öğrenmesi için bilgilendirmektir. Bunu, dünyanın en yararlı talimatlarını oluşturmak için işbirliği yaparak yapıyoruz. Ayrıntılı, yasal olarak bağlayıcı Kullanım Koşullarımızı okumadan önce, BilgiPlatosu'nu okumak veya BilgiPlatosu'na katkıda bulunmakla ilgili bazı önemli bilgilerin bir özetini burada bulabilirsiniz:

 1. BilgiPlatosu'na gönderdiğiniz içeriğin telif haklarına sahip olmaya devam edersiniz. Bununla birlikte, içeriğinizi BilgiPlatosu'nda yayınlayarak bize onu kullanma ve değiştirme konusunda birden fazla hak vermiş olursunuz (ayrıntılar için aşağıdaki "Kullanıcı İçeriği Lisans İzinleri" bölümüne bakın).
 2. Editör topluluğumuz (aşağıdaki hizmet koşullarını yazan avukatların aksine) BilgiPlatosu'na nasıl katkıda bulunacağınıza dair ayrıntılı yönergeler geliştirdi. Yazar Kılavuzumuzu okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz .
 3. BilgiPlatosu'nda kullanıcılar tarafından oluşturulan tüm içerik metinlerini Creative Commons lisansı kapsamında lisanslıyoruz. Daha fazlasını buradan okuyun . BilgiPlatosu içeriğini bu lisansın koşulları altında yeniden yayınlamak istiyorsanız lütfen atıf yönergelerimizi takip edin . BilgiPlatosu'nda kullanıcı tarafından oluşturulmayan önemli miktarda içerik bulunmaktadır ve bu nedenle herhangi bir amaç için lisanslanmamaktadır.
 4. Gizliliğinize değer veriyoruz. Daha fazlasını Gizlilik Politikamızda ve Çerez Politikamızda okuyun.
 5. BilgiPlatosu hesabınızın ve tüm kişisel verilerinizin sitemizden silinmesini isterseniz, bunu yapmaktan memnuniyet duyarız. Konu satırına "Hesap silme isteği" yazarak Bize Ulaşın dan yazmanız ve BilgiPlatosu kullanıcı adınızı vermeniz yeterlidir .
 6. Bir sorunuz ya da endişeniz varsa ya da sadece bir teşekkür notu iletmek istiyorsanız, bize Bize Ulaşın yazabilirsiniz.

Resmi Kullanım Koşullarımız için lütfen aşağıya bakın. Bunları dikkatle okumanızı öneririz. BilgiPlatosu'nu kullandığınız ve katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Bilgiyi dünya çapında özgürce paylaşma hedefimizi gerçekleştirmemize verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

Giriş

BilgiPlatosu'nun ("BilgiPlatosu", "biz" veya "bize") web sitesi, mobil ve çevrimiçi hizmetleri olan BilgiPlatosu'na hoş geldiniz. Bu sayfa, çevrimiçi ve/veya mobil hizmetlerimizi, web sitemizi, medyamızı (metin, videolar, seslendirmeler, komut dosyaları ve BilgiPlatosu tarafından oluşturulan diğer içerik dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) internetin herhangi bir yerinde (dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) kullanabileceğiniz şartları açıklamaktadır. Hizmet üzerinde veya hizmetle bağlantılı olarak sağlanan yazılımlar (topluca "Hizmet"). Hizmete erişerek veya Hizmeti kullanarak, bu Kullanım Koşulları Sözleşmesini ("Sözleşme") okuduğunuzu, anladığınızı ve bunlara bağlı kalmayı ve bilgilerinizin BilgiPlatosu Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde toplanmasını ve kullanılmasını kabul ettiğinizi belirtirsiniz. Bu Sözleşme tüm ziyaretçiler, kullanıcılar ve Hizmete erişen diğer kişiler (“Kullanıcılar”) için geçerlidir.


HER HÜKÜMÜ ANLADIĞINIZDAN EMİN OLMAK İÇİN LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUN. BU SÖZLEŞME, ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN BİREYSEL OLARAK TAHKİMİN KULLANILMASINI GEREKTİREN UYUŞMAZLIKLARDA ZORUNLU TAHKİM HÜKÜMÜ İÇERMEKTEDİR.

Hizmetimizin Kullanımı

BilgiPlatosu, kullanıcılara bir şeylerin nasıl yapılacağını öğrenebilecekleri ve nasıl yapılır bilgilerini başkalarıyla paylaşabilecekleri bir yer sağlar.(Forum sistemi, Nasıl Yapılır? Bloğu, Kaynak yöneticisi ve Dizin sistemi) Amacımız dünyanın en yararlı talimatlarını oluşturmak, böylece gezegendeki herkesin her şeyin nasıl yapılacağını öğrenmesini sağlamak. Hizmete yaptığınız değerli katkıları takdir ediyoruz.

A. Uygunluk.

Hizmeti yalnızca BilgiPlatosu ile bağlayıcı bir sözleşme yapabilmeniz durumunda ve yalnızca bu Sözleşmeye ve geçerli tüm yerel, eyalet, ulusal ve uluslararası yasa, kural ve düzenlemelere uygun olarak kullanabilirsiniz. Hizmet, daha önce BilgiPlatosu aracılığıyla Hizmetten çıkarılmış olan Kullanıcılar tarafından kullanılamaz. Bu Şartları kabul ederek, (i)  18 yaşında veya daha büyük olduğunuzu veya (ii) en az 13 yaşında olduğunuzu ve hizmetleri ebeveyn izniyle ve bir ebeveynin veya yasal vasinin gözetimi altında kullandığınızı onaylamış olursunuz. (Sizin adınıza bu Şartlara bağlı kalmayı kabul eden kişi.) Hizmetin 13 yaşın altındaki herhangi biri tarafından kullanılması kesinlikle yasaktır ve bu Sözleşmeyi ihlal eder. .

B. BilgiPlatosu Hizmeti.

Bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarına tabi olarak, size, Hizmetin özelliklerinin izin verdiği ölçüde Hizmeti kullanmanız için münhasır olmayan, sınırlı, devredilemez, serbestçe iptal edilebilir bir lisans verilmektedir. BilgiPlatosu bu lisansı herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle veya hiçbir neden olmaksızın feshedebilir. Buradaki şart ve koşullara bağlı olarak, BilgiPlatosu ayrıca Hizmetin her Kullanıcısına, Creative Commons Lisansımıza uygun olarak Hizmette bulunan, kullanıcı tarafından oluşturulan makale metinlerini kullanma lisansı verir. Bu lisans kapsamında, atıf gerekliliklerimize uyduğunuz sürece bu metni kişisel, ticari olmayan amaçlarla serbestçe kullanabilir, kopyalayabilir ve dağıtabilirsiniz . Lütfen buradaki hüküm ve koşulların tamamını dikkatlice okuyun. BilgiPlatosu, Hizmette ve BilgiPlatosu İçeriğinde (aşağıda tanımlandığı şekilde) burada açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutar.

C. BilgiPlatosu Hesapları.

BilgiPlatosu hesabınız, zaman zaman ve tamamen kendi takdirimize bağlı olarak oluşturabileceğimiz ve sürdürebileceğimiz hizmetlere ve işlevlere erişmenizi sağlar. Bir şirket, kuruluş veya başka bir kuruluş adına bir BilgiPlatosu hesabı açarsanız, o zaman (a) "siz", sizi ve o kuruluşu kapsar ve (b) bu kuruluşa sahip kuruluşun yetkili temsilcisi olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Kuruluşu bu Sözleşmeye bağlama yetkisine sahip olduğunuzu ve kuruluş adına bu Sözleşmeyi kabul ettiğinizi beyan edersiniz. BilgiPlatosu'na üçüncü taraf bir hizmetle bağlanarak, söz konusu hizmetteki bilgilerinize söz konusu hizmetin izin verdiği şekilde erişmemize ve bu bilgileri kullanmamıza ve söz konusu hizmet için oturum açma kimlik bilgilerinizi saklamamıza izin vermiş olursunuz.

Başka bir Kullanıcının hesabını asla izinsiz kullanamazsınız. Hesabınızda meydana gelen etkinliklerden yalnızca siz sorumlusunuz ve hesap şifrenizi güvende tutmalısınız. Hesabınızda "güçlü" şifreler (büyük ve küçük harfler, sayılar ve simgelerin birleşimini kullanan şifreler) kullanmanızı öneririz. Hesabınızın herhangi bir güvenlik ihlali veya yetkisiz kullanımı durumunda BilgiPlatosu'nu derhal bilgilendirmelisiniz. BilgiPlatosu, hesabınızın yetkisiz kullanımından kaynaklanan hiçbir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Tercihlerinizdeki ayarları değiştirerek Kullanıcı profilinizi ve Hizmetle nasıl etkileşim kurduğunuzu kontrol edebilirsiniz . BilgiPlatosu'na e-posta adresinizi vererek, posta yoluyla iletişim yerine, yasaların gerektirdiği bildirimler de dahil olmak üzere, size Hizmetle ilgili bildirimler göndermek için e-posta adresinizi kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıca e-posta adresinizi, Hizmetin özelliklerindeki değişiklikler ve özel teklifler gibi başka mesajlar göndermek için de kullanabiliriz. Bu tür e-posta mesajları almak istemiyorsanız Tercihler bölümünden vazgeçebilir veya tercihlerinizi değiştirebilirsiniz . Bu seçeneği devre dışı bırakmanız güncellemeler, iyileştirmeler veya tekliflerle ilgili e-posta mesajları almanızı engelleyebilir.

D. Hizmet Kuralları.

Aşağıdaki yasaklı faaliyetlerden herhangi birine katılmamayı kabul edersiniz: (i) spam, zincirleme mesajlar veya diğer istenmeyen e-postaların iletilmesi; (ii) Sistem bütünlüğüne veya güvenliğine müdahale etmeye, tehlikeye atmaya veya Hizmeti çalıştıran sunuculara veya sunuculardan gelen iletimlerin şifresini çözmeye çalışmak; (iii) tamamen kendi takdirimize bağlı olarak altyapımıza makul olmayan veya orantısız derecede büyük bir yük getiren veya getirebilecek herhangi bir eylemde bulunmak; (iv) Hizmet aracılığıyla geçersiz veriler, virüsler, solucanlar veya diğer yazılım aracılarının yüklenmesi; (v) Hizmetteki hesap adları da dahil olmak üzere kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin toplanması veya derlenmesi; (vii) başka bir kişinin kimliğine bürünmek veya bir kişi veya kuruluşla olan ilişkinizi başka şekilde yanlış tanıtmak, dolandırıcılık yapmak; (viii) Hizmetin düzgün çalışmasına müdahale etmek; (ix) Hizmetin herhangi bir içeriğine, Hizmet tarafından sağlanan veya yetkilendirilenler dışında herhangi bir teknoloji veya araçla erişim; (x) BilgiPlatosu'nun açık yazılı izni olmadan, Hizmetteki içeriği veya verileri makine öğrenimini eğitmek veya yapay zeka modellerinde kullanmak için kullanmak veya kopyalamak; veya (xi) herhangi bir içeriğin kullanımını veya kopyalanmasını engelleyen veya kısıtlayan veya Hizmetin veya içindeki içeriğin kullanımına sınırlamalar uygulayan özellikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmete erişimi önlemek veya kısıtlamak için kullanabileceğimiz önlemleri atlamak.

Bir arama motoru veya robot işletiyorsanız ya da tüm BilgiPlatosu İçeriğinin önemli bir kısmını yeniden yayınlıyorsanız (makul takdirimize bağlı olarak belirleyebileceğimiz gibi), şu kurallara uymalısınız:

 • Açıklayıcı bir kullanıcı aracısı başlığı kullanmalısınız;
 • BilgiPlatosu'na belirgin bir atıf yapmalısınız;
 • robots.txt dosyasını her zaman takip etmelisiniz; Ve
 • Kullanıcı aracısı dizenizde veya varsa web sitenizde sizinle nasıl iletişim kuracağınızı açıkça belirtmelisiniz.

Önceden bildirimde bulunmaksızın Hizmeti değiştirebiliriz; Hizmeti veya Hizmetin özelliklerini size veya genel olarak kullanıcılara sağlamayı durdurmak; veya Hizmet için kullanım sınırları oluşturabiliriz. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü tamamen kendi kararımıza göre ihlal etmeniz veya hiçbir sebep göstermeden, herhangi bir nedenle bildirimde bulunmaksızın ve hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin Hizmete erişiminizi kalıcı veya geçici olarak sonlandırabilir veya askıya alabiliriz. Herhangi bir sebeple veya sebepsiz fesih durumunda, bu Sözleşmeye bağlı kalmaya devam edersiniz.

Diğer BilgiPlatosu Kullanıcılarıyla olan etkileşimlerinizden yalnızca siz sorumlusunuz. Sizinle diğer Kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları izleme hakkımızı saklı tutuyoruz ancak hiçbir yükümlülüğümüz yok. BilgiPlatosu'nun, diğer Kullanıcılarla olan etkileşimleriniz veya herhangi bir Kullanıcının eylemi veya eylemsizliği konusunda hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

Güvenilir Kullanıcılar

BilgiPlatosu, Hizmetin belirli yönlerini izlemek veya sağlamak için belirli Kullanıcılara yönetici ayrıcalıkları sağlayabilir ("Güvenilir Kullanıcılar yada sistemde kullandığımız isim ile MODERATÖRLER"). Bu ayrıcalıklar, sınırlama olmaksızın, diğer Kullanıcılar tarafından sağlanan Kullanıcı İçeriğini kaldırma veya diğer Kullanıcıların Hizmeti kullanımını izleme yeteneğini içerebilir. Şüpheye mahal vermemek için, BilgiPlatosu Güvenilir Kullanıcıları arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, "Yöneticiler" (diğer adıyla Moderatör veya Yöneticiler) ve "uzmanlar" yer alır. BilgiPlatosu'nun Güvenilir Kullanıcı statünüzü herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle veya hiçbir neden olmaksızın iptal edebileceğini ve rolünüze bağlı olarak BilgiPlatosu ile başka sözleşmeler yapmanızı gerektirebileceğini kabul edersiniz.

Güvenilir Kullanıcıysanız, diğer Kullanıcıların kişisel bilgilerine erişebileceğinizi kabul edersiniz ve bu bilgileri BilgiPlatosu Gizlilik Politikasına ve burada yer alan gizlilik yükümlülüklerine uygun olarak kullanacağınızı beyan ve garanti edersiniz. Ayrıca, BilgiPlatosu Gizli Bilgilerine (aşağıda tanımlandığı gibi) erişebileceğinizi kabul edersiniz ve Güvenilir Kullanıcı olarak hizmet verdiğiniz her zaman ve sonrasında, kesinlikle gizli tutacağınızı ve aşağıdakiler dışında kullanmayacağınızı beyan ve garanti edersiniz: BilgiPlatosu adına yetkili hizmetlerin yerine getirilmesi için gerekli olduğu ölçüde BilgiPlatosu'ndan faydalanmak ve BilgiPlatosu'ndan elde ettiğiniz herhangi bir BilgiPlatosu Gizli Bilgisini her durumda BilgiPlatosu'nun yazılı izni olmadan hiçbir kişiye, firmaya, şirkete veya başka bir kuruluşa ifşa etmemek veya bir Güvenilir Kullanıcı olarak BilgiPlatosu ile olan ilişkiniz veya herhangi bir hizmeti yerine getirmeniz ile bağlantılı olarak veya bunun bir sonucu olarak, söz konusu BilgiPlatosu Gizli Bilgileri kamuya açık ve herhangi bir haksız fiil olmaksızın genel kullanıma sunulana kadar başka bir şekilde elde edemezsiniz. (Sizin veya söz konusu öğe veya öğelerle ilgili olarak gizlilik yükümlülüğü altında olan diğer kişilerin.) Ayrıca, BilgiPlatosu tarafından açıkça izin verilmedikçe, bu tür BilgiPlatosu Gizli Bilgilerinin kopyalarını almamayı ve BilgiPlatosu'na geri dönmeyi veya BilgiPlatosu'nun talebi üzerine BilgiPlatosu Gizli Bilgilerini içeren tüm kopyaları veya materyalleri silmeyi kabul ediyorsunuz.

"BilgiPlatosu Gizli Bilgileri"nin genel olarak BilgiPlatosu dışında bilinmeyen veya mevcut olmayan bilgi ve fiziksel materyal ile üçüncü taraflarca güvenle BilgiPlatosu'na emanet edilen bilgi ve fiziksel materyal anlamına geldiğini anlıyorsunuz. BilgiPlatosu Gizli Bilgileri, sınırlama olmaksızın şunları içerir: teknik veriler, analitik veriler, Kullanıcı İnternet Protokolü (IP) adresleri, Kullanıcılarla ilgili her türlü kişisel bilgi, yazılım kodları ve tasarımları, algoritmalar, kamuya açık olmayan ticari bilgiler ve kamuya açık olmayan diğer bilgiler Güvenilir Kullanıcı olarak hizmet verirken erişim kazanırsınız.

Kullanıcı İçeriği

Hizmet, Kullanıcıların profil bilgileri, eğitici ve bilgilendirici materyaller, fotoğraflar, resimler, yorumlar, sorular ve diğer içerik veya bilgiler gibi içeriklerin (Kullanıcının Hizmette sunduğu, yayınladığı, görüntülediği veya başka şekilde kullanıma sunduğu tüm materyaller) yayınlamasına olanak tanır. ("Kullanıcı İçeriği”). Sizin tarafınızdan oluşturulan Kullanıcı İçeriği üzerinde hiçbir mülkiyet hakkı talep etmiyoruz. Oluşturduğunuz Kullanıcı İçeriği size ait kalır; ancak Kullanıcı İçeriğini Hizmet aracılığıyla paylaşarak, başkalarının Kullanıcı İçeriğinizi bu Sözleşmeye uygun olarak görüntülemesine, düzenlemesine ve/veya paylaşmasına izin vermeyi kabul edersiniz (aşağıdaki "Kullanıcı İçeriği Lisans İzinleri" bölümüne bakın). BilgiPlatosu, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Hizmet aracılığıyla paylaşılan herhangi bir Kullanıcı İçeriğini kaldırma hakkına sahiptir (ancak bu bir yükümlülük değildir).

Aşağıdaki özelliklere sahip Kullanıcı İçeriğini yayınlamamayı kabul edersiniz: (i) size, başka herhangi bir kişiye zarar verme, fiziksel veya zihinsel yaralanma, duygusal sıkıntı, ölüm, sakatlık, şekil bozukluğu veya fiziksel veya zihinsel hastalık riski oluşturabilecek veya herhangi bir hayvan; (ii) herhangi bir kişiye veya mülke yönelik başka herhangi bir kayıp veya hasar riski oluşturabilecek; (iii) çocukları uygunsuz içeriğe maruz bırakarak, kişisel olarak tanımlanabilir ayrıntılar isteyerek veya başka şekilde çocuklara zarar vermeye veya istismar etmeye çalışan; (iv) bir suç veya haksız fiil teşkil eden veya buna katkıda bulunan; (v) yasa dışı, zararlı, taciz edici, ırksal veya etnik açıdan saldırgan, iftira niteliğinde, ihlal edici, kişisel mahremiyet veya tanıtım haklarını ihlal eden, taciz edici, diğer insanları (kamuya açık veya başka şekilde) küçük düşürücü, iftira niteliğinde olduğunu düşündüğümüz herhangi bir bilgi veya içerik içeren, tehdit edici, saygısız, müstehcen veya başka bir şekilde sakıncalı; (vi) yasadışı olan herhangi bir bilgi veya içerik içerir (menkul kıymetler kanunu kapsamında içeriden öğrenilen bilgilerin veya başka bir tarafın ticari sırlarının ifşa edilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere); (vii) herhangi bir yasa veya sözleşmeye dayalı ya da güvene dayalı ilişkiler kapsamında sunma hakkına sahip olmadığınız herhangi bir bilgi veya içerik içeriyorsa; veya (viii) doğru ve güncel olmadığını bildiğiniz herhangi bir bilgi veya içerik içeriyorsa. Yayınladığınız herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin, Fikri Mülkiyet Hakları (aşağıda tanımlandığı gibi) veya gizlilik hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, hiçbir türde üçüncü taraf hakkını ihlal etmediğini ve etmeyeceğini kabul edersiniz. BilgiPlatosu, BilgiPlatosu'nun tamamen kendi takdirine bağlı olarak bu hükümleri ihlal ettiğine veya Hizmet için başka bir şekilde uygunsuz olduğuna inandığı herhangi bir Kullanıcı İçeriğini reddetme ve/veya kaldırma hakkını saklı tutar, ancak bununla yükümlü değildir. Kullanıcı İçeriğinizi Hizmette yayınlamanın, onu Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki herhangi bir hak kuruluşuna kaydettirmenin yerine geçmediğini anlıyorsunuz.

Bu Sözleşmenin amaçları doğrultusunda, "Fikri Mülkiyet Hakları" tüm patent hakları, telif hakkı hakları, maske çalışma hakları, manevi haklar, tanıtım hakları, ticari marka, ticari takdim şekli ve hizmet markası hakları, şerefiye, ticari sır hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları anlamına gelir. Şu anda var olan veya bundan sonra ortaya çıkabilecek tüm başvurular ve bunlara ilişkin tesciller, yenilemeler ve uzatmalar, herhangi bir eyaletin, ülkenin, bölgenin veya diğer yargı yetkisinin yasaları kapsamındadır.

Kullanıcı İçeriğinizle bağlantılı olarak aşağıdakileri onaylıyor, beyan ediyor ve garanti ediyorsunuz:

A. Kullanıcı İçeriğinde kimliği belirlenebilen her gerçek kişinin, söz konusu kişinin adını veya benzerliğini Hizmet ve bu Sözleşmede öngörülen şekilde kullanması için yazılı iznine sahipsiniz ve bu tür kişilerin her biri, sizi bu Sözleşmede ortaya çıkabilecek her türlü yükümlülükten muaf tutmuştur. 

B. Kullanıcı İçeriğiniz ve BilgiPlatosu'nun bu Sözleşme ve Hizmet tarafından tasarlandığı şekliyle kullanımı, herhangi bir yasayı ihlal etmeyecek veya herhangi bir üçüncü tarafın, Fikri Mülkiyet Hakları ve gizlilik hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir hakkını ihlal etmeyecektir.

C. BilgiPlatosu, bu Sözleşme kapsamında verilen Kullanıcı İçeriğinize ilişkin hakları, herhangi bir toplu iş sözleşmesi kapsamında veya başka bir şekilde ödenecek lonca ücretleri, bakiyeler, ödemeler, ücretler veya telif ücretlerinin ödenmesinden sorumlu olmaksızın kullanabilir.

D. Bildiğimiz kadarıyla, bize sağladığınız tüm Kullanıcı İçeriğiniz ve diğer bilgiler gerçek ve doğrudur.

BilgiPlatosu, sizin veya başka bir Kullanıcının veya üçüncü tarafın Hizmet üzerinden yayınladığı veya gönderdiği herhangi bir Kullanıcı İçeriğine ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez ve hiçbir yükümlülük üstlenmez. Kullanıcı İçeriğinizden ve bunu göndermenin veya yayınlamanın sonuçlarından yalnızca siz sorumlu olacaksınız ve Kullanıcı İçeriğinizin çevrimiçi dağıtımı ve yayınlanması için yalnızca pasif bir kanal olarak hareket ettiğimizi kabul edersiniz. Yanlış, sakıncalı, çocuklar için uygun olmayan veya başka bir şekilde amacınıza uygun olmayan Kullanıcı İçeriğine maruz kalabileceğinizi anlıyor ve kabul ediyorsunuz ve Kullanımızın bir sonucu olarak maruz kaldığınızı iddia ettiğiniz zararlardan BilgiPlatosu'nun sorumlu olmayacağını kabul ediyorsunuz. 

Kullanıcı İçeriği Lisans Hibeleri

A. BilgiPlatosu'na Lisans Verme.

Hizmette herhangi bir Kullanıcı İçeriği yayınlayarak, BilgiPlatosu'na telifsiz, alt lisanslanabilir, devredilebilir, kalıcı, geri alınamaz, münhasır olmayan, dünya çapında bir kullanım lisansı verdiğinizi açıkça kabul, beyan ve garanti edersiniz. Tüm bu Kullanıcı İçeriğini ve Kullanıcı İçeriğinizde yer alan adınız, sesiniz ve/veya benzerliğinizi çoğaltabilir, değiştirebilir, yayınlayabilir, bunlarla ilgili bilgileri listeleyebilir, düzenleyebilir, tercüme edebilir, dağıtabilir, ortak kullanıma sunabilir, kamuya açık olarak sunabilir, kamuya açık olarak görüntüleyebilir ve bunlardan türetilmiş çalışmalar yapabiliriz. Tamamen veya kısmen ve şu anda bilinen veya bundan sonra geliştirilecek herhangi bir biçimde, tanıtım ve yeniden dağıtım da dahil olmak üzere Hizmet ve BilgiPlatosu'nun (ve haleflerinin ve bağlı kuruluşlarının) işleriyle bağlantılı olarak kullanılmak üzere medya veya teknoloji Hizmetin bir kısmı veya tamamı (ve bundan türetilen çalışmalar) herhangi bir medya formatında ve herhangi bir medya kanalı aracılığıyla dağıtabiliriz. Hizmete gönderdiğiniz herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin sahibi olmaya devam edeceksiniz ve bunu ticari veya ticari olmayan amaçlarla istediğiniz şekilde dağıtmakta özgürsünüz.

B. Kullanıcılara Lisans Verilmesi
 

(1) Metin İçeriği. Kullanıcılar tarafından Hizmete gönderilen tüm metinler, burada belirtildiği gibi bir Creative Commons lisansı kapsamında BilgiPlatosu tarafından diğer Kullanıcılara alt lisanslanmıştır. Creative Commons lisansı, bu tür kullanıcı tarafından oluşturulan metin içeriğinin, kullanıldığı ve lisans koşullarında belirtildiği şekilde orijinal yazara atfedildiği sürece kişisel, ticari olmayan amaçlarla serbestçe kullanılmasına izin verir. Makalelerimizin ücretsiz olarak yayınlanmasına izin vermek, BilgiPlatosu'un günlük yaşamın sorunlarını çözme konusunda daha fazla insana ücretsiz olarak talimatlar sunarak misyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olur. Bu hedefi desteklemek için BilgiPlatosu, Hizmetin her Kullanıcısına, Creative Commons CC BY-NC-SA 3.0 Lisansının hüküm ve koşulları kapsamında Kullanıcıların Hizmete katkıda bulunduğu tüm metin içeriği için bir lisans verir. Lütfen lisans şartlarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Kullanıcı İçeriğinize ilişkin tüm haklara, mülkiyet haklarına ve menfaatlere sahip olmaya devam edersiniz ve bunu ticari veya ticari olmayan amaçlarla dilediğiniz gibi dağıtmakta özgürsünüz.

(2) Resim İçeriği: Hizmete görsel yüklediğinizde, BilgiPlatosu'nun görsel tabanlı Kullanıcı İçeriğinizi dağıtabileceği kabul edersiniz. BilgiPlatosu Hizmet Kullanıcılarına, herhangi bir görüntü tabanlı Kullanıcı İçeriğinin BilgiPlatosu'na lisanslandığı lisansın koşulları kapsamında belirtilen tüm hakları vermektedir.

Üçüncü Taraf İçeriği: YouTube Videoları

Belirli BilgiPlatosu sayfaları, YouTube API Hizmeti'nden gömülü videolar biçiminde üçüncü taraf içeriği içerir. Bu videoları kullanımınız, YouTube Hizmet Şartları'nda tamamını okuyabileceğiniz YouTube Hizmet Şartları'na tabidir .

Mobil Yazılım

A. Mobil Yazılım.

Hizmete bir mobil cihaz aracılığıyla erişim sağlamak için bir yazılım (“Mobil Yazılım”) sunabiliriz. Mobil Yazılımı kullanmak için Mobil Hizmetle uyumlu bir mobil cihazınız olması gerekir. BilgiPlatosu, Mobil Yazılımın mobil cihazınızla uyumlu olacağını garanti etmez. BilgiPlatosu, işbu belgeyle size Mobil Yazılımın derlenmiş kod kopyasını kişisel kullanımınız için yalnızca sizin sahip olduğunuz veya kiraladığınız bir mobil cihazdaki bir BilgiPlatosu hesabı için kullanmanız için münhasır olmayan, devredilemez, iptal edilebilir bir lisans vermektedir. BilgiPlatosu sıklıkla mobil yazılımı açık kaynak lisansı altında yayınlar. Yazılımı kullanımınızı düzenleyen lisansın belirli koşulları, yazılımı indirmeden önce size gösterilecektir. Yazılımı indirerek ve kullanarak, geçerli herhangi bir lisansın şartlarını kabul etmiş olursunuz. BilgiPlatosu'nun zaman zaman Mobil Yazılımın yükseltilmiş sürümlerini yayınlayabileceğini ve mobil cihazınızda kullandığınız Mobil Yazılım sürümünü otomatik olarak elektronik olarak yükseltebileceğini kabul edersiniz. Mobil cihazınızda bu tür bir otomatik yükseltmeye izin veriyorsunuz ve bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarının bu tür yükseltmelerin tümü için geçerli olacağını kabul ediyorsunuz. Mobil Yazılıma dahil edilebilecek herhangi bir üçüncü taraf kodu, söz konusu kodun kullanımına izin veren, varsa, geçerli açık kaynak veya üçüncü taraf lisans EULA'sı kapsamındadır. Yukarıdaki lisans verilmesi, Mobil Yazılımın veya herhangi bir kopyasının satışı değildir ve BilgiPlatosu veya üçüncü taraf ortakları veya tedarikçileri, Mobil Yazılıma (ve bunun herhangi bir kopyasına) ilişkin tüm hakları, mülkiyeti ve menfaatleri elinde tutar. Bu Sözleşmede açıkça belirtilmediği sürece, burada belirtilen hak, görev veya yükümlülüklerden herhangi birini devretme girişiminiz geçersizdir. BilgiPlatosu, bu Sözleşme veya yazılımla ilişkili açık kaynak lisansları kapsamında açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutar. 

B. iTunes'tan Mobil Yazılım.

Aşağıdakiler, iTunes Store'dan edindiğiniz tüm Mobil Yazılımlar ("iTunes Kaynaklı Yazılım") için geçerlidir: Bu Sözleşmenin Apple değil, yalnızca sizinle BilgiPlatosu arasında olduğunu ve Apple'ın iTunes Kaynaklı Yazılım konusunda hiçbir sorumluluğunun olmadığını onaylıyor ve kabul ediyorsunuz. Yazılım veya içeriği. iTunes Kaynaklı Yazılımı kullanımınız App Store Hizmet Koşullarına uygun olmalıdır. Apple'ın, iTunes Kaynaklı Yazılımla ilgili olarak herhangi bir bakım ve destek hizmeti sağlama konusunda hiçbir yükümlülüğünün olmadığını kabul edersiniz. iTunes Kaynaklı Yazılımın geçerli herhangi bir garantiye uymaması durumunda, Apple'ı bilgilendirebilirsiniz; Apple, iTunes Kaynaklı Yazılımın satın alma fiyatını size iade edecektir; Yürürlükteki yasaların izin verdiği azami ölçüde, Apple'ın iTunes Kaynaklı Yazılımla ilgili başka hiçbir garanti yükümlülüğü olmayacak ve herhangi bir garantiye uyulmaması nedeniyle ilişkilendirilebilecek diğer iddialar, kayıplar, yükümlülükler, hasarlar, maliyetler veya masraflar Apple'ın yalnızca bu Sözleşmeye ve yazılımın sağlayıcısı olarak BilgiPlatosu için geçerli olan yasalara tabi olacaktır. Apple'ın, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, iTunes Kaynaklı Yazılıma veya iTunes Kaynaklı Yazılıma sahip olmanız ve/veya onu kullanımınıza ilişkin sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın iddialarının ele alınmasından sorumlu olmadığını kabul edersiniz: (i) ürün sorumluluğu iddialar; (ii) iTunes Kaynaklı Yazılımın yürürlükteki herhangi bir yasal veya düzenleyici gereksinime uymadığına ilişkin herhangi bir iddia; ve (iii) tüketicinin korunması veya benzer mevzuat kapsamında ortaya çıkan talepler; ve bu tür tüm iddialar yalnızca bu Sözleşmeye ve yazılımın sağlayıcısı olarak BilgiPlatosu'na uygulanan yasalara tabidir. Herhangi bir üçüncü tarafın iTunes Kaynaklı Yazılımın veya bu iTunes Kaynaklı Yazılıma sahip olmanızın ve onu kullanmanızın üçüncü tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğine dair iddiada bulunması durumunda, soruşturmadan yalnızca Apple'ın değil BilgiPlatosu'nun sorumlu olacağını kabul edersiniz. Bu tür fikri mülkiyet ihlali iddialarının bu Sözleşmenin gerektirdiği ölçüde savunulması, çözümlenmesi ve ibra edilmesi. Siz ve BilgiPlatosu, Apple'ın ve Apple'ın yan kuruluşlarının, iTunes Kaynaklı Yazılım lisansınızla ilgili olarak bu Sözleşmenin üçüncü taraf lehtarları olduğunu ve bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarını kabul etmeniz üzerine Apple'ın bu Sözleşmeyi iTunes Kaynaklı Yazılım lisansınızla ilgili olarak bu Sözleşmenin üçüncü taraf lehtarı olarak size karşı bu Sözleşmeyi uygulama hakkı (ve bu hakkı kabul etmiş sayılacaktır).

Mülkiyet Haklarımız

Kullanıcı İçeriğiniz dışında, Kullanıcının katkıda bulunduğu herhangi bir makale metni veya burada açıkça belirtildiği şekliyle, Yazılım, görseller, grafikler, resimler, metinler, logolar, patentler, ticari markalar, hizmet dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmet ve burada yer alan veya aktarılan tüm materyaller diğer Kullanıcılara ait markalar, telif hakları, fotoğraflar, ses, videolar, müzik ve Kullanıcı İçeriği ("BilgiPlatosu İçeriği") ve bunlarla ilgili tüm Fikri Mülkiyet Hakları, BilgiPlatosu'nun ve onun lisans verenlerinin (paylaşım yapan diğer Kullanıcılar dahil) münhasır mülkiyetindedir. Hizmete Kullanıcı İçeriği). Burada açıkça belirtilmediği sürece, bu Sözleşmedeki hiçbir şey, söz konusu Fikri Mülkiyet Hakları kapsamında veya kapsamında bir lisans oluşturduğu kabul edilmeyecektir ve siz, bunları satmamayı, lisanslamamayı, kiralamamayı, değiştirmemeyi, dağıtmamayı, kopyalamamayı, çoğaltmamayı, aktarmamayı, kamuya teşhir etmemeyi, Herhangi bir BilgiPlatosu İçeriğinden türetilmiş çalışmaları kamuya açık olarak gerçekleştirmek, yayınlamak, uyarlamak, düzenlemek veya oluşturmak. BilgiPlatosu İçeriğinin bu Sözleşmede açıkça izin verilmeyen herhangi bir amaçla kullanılması kesinlikle yasaktır.


Hizmetin veya ürünlerimizin nasıl geliştirileceğine dair ("Fikirler") dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmet hakkında yorum veya fikir göndermeyi seçebilirsiniz veya biz sizi Hizmetle ilgili yorum veya fikir göndermeye davet edebiliriz. Herhangi bir Fikri göndererek, açıklamanızın karşılıksız, talep edilmemiş ve kısıtlama olmaksızın olduğunu ve BilgiPlatosu'nu herhangi bir vekalet veya başka bir yükümlülük altına sokmayacağını ve Fikri size herhangi bir ek tazminat ödemeden kullanmakta ve/veya ifşa etmekte özgür olduğumuzu kabul edersiniz. Fikri gizli olmayacak şekilde veya başka bir şekilde herhangi bir kişiye iletebilirsiniz. Ayrıca, gönderiminizi kabul ederek BilgiPlatosu'nun, daha önce BilgiPlatosu tarafından bilinen, çalışanları tarafından geliştirilen veya sizin dışınızdaki kaynaklardan elde edilen benzer veya ilgili fikirleri kullanma hakkından feragat etmediğini de kabul edersiniz.

BilgiPlatosu Mülkiyeti

Hizmetin belirli yönleri, belirli itibar veya durum göstergeleri (“BilgiPlatosu Mülkiyeti”) elde etmenize olanak tanıyabilir. Kullanılan terminolojiye bakılmaksızın BilgiPlatosu Mülkiyetinin, yalnızca bu Sözleşmenin şartlarına tabi olan ve tamamen BilgiPlatosu'nun takdirine bağlı olarak dağıtıma açık sınırlı bir lisans hakkını temsil ettiğini anlıyor ve kabul ediyorsunuz. BilgiPlatosu Mülkü hiçbir zaman BilgiPlatosu'ndan herhangi bir miktar para veya parasal değer karşılığında kullanılamaz. Hizmete erişmek için kullandığınız hesabın sahibi olmadığınızı veya BilgiPlatosu tarafından veya BilgiPlatosu sunucularında saklanan verilere, herhangi bir veya tümünü temsil eden veya kapsayan veriler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir erişim hakkına veya hakka sahip olmadığınızı kabul edersiniz. BilgiPlatosu Mülkünüzün, BilgiPlatosu'nun, herhangi bir genel veya özel durumda, tamamen kendi takdirine bağlı olarak uygun gördüğü şekilde BilgiPlatosu Mülkiyetini yönetme, düzenleme, kontrol etme, değiştirme ve/veya ortadan kaldırma konusunda mutlak hakka sahip olduğunu ve BilgiPlatosu'nun, kendi kararına dayanarak size karşı hiçbir sorumluluğunun olmayacağını kabul edersin. Bu hakkın kullanılması. BilgiPlatosu sunucularındaki tüm verilerin silinmesini, değiştirilmesini veya aktarılmasını içerir.

SİZİN YA DA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN BU TÜR VERİLERE ATTIĞI HERHANGİ BİR DEĞERE BAĞLI OLARAK, BilgiPlatosu SUNUCULARINDA BULUNAN HERHANGİ BİR VERİ, HESAP GEÇMİŞİNİN VE HESAP İÇERİĞİNİN HERHANGİ BİR NEDENLE HERHANGİ BİR ZAMANDA SİLİNEBİLECEĞİNİ, DEĞİŞTİRİLEBİLECEĞİNİ, TAŞINABİLECEĞİNİ VEYA AKTARILACAĞINI ANLIYORSUNUZ VE KABUL EDİYORSUNUZ. BİLDİRİMLİ VEYA BİLDİRİMSİZ VE HERHANGİ BİR SORUMLULUK OLMADAN, YALNIZCA BilgiPlatosu'NUN TAKDİRİNDEDİR. BilgiPlatosu, BilgiPlatosu SUNUCULARINDA BULUNAN HERHANGİ BİR VERİYLE İLİŞKİLİ HERHANGİ BİR DEĞER, NAKİT VEYA BAŞKA BİR ŞEYİ SAĞLAMAZ VEYA GARANTİ VERMEZ VE AÇIKÇA REDDEDER.

Tıbbi bilgi

Kullanıcı İçeriği olsun ya da olmasın, Hizmette bulunan herhangi bir tıbbi içerik, tıbbi tavsiye ya da tıbbi teşhis ya da tedaviye yönelik talimat niteliğinde değildir ve hiçbir doktor-hasta ya da psikoterapist-hasta ilişkisi oluşturulmamıştır ya da kurulması amaçlanmamaktadır. Tıbbi bir acil durumla karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız derhal doktorunuzu veya yerel acil durum numaranızı arayın. Hizmet, profesyonel tıbbi tavsiye, muayene, teşhis veya tedavinin yerine geçmez. Tıbbi bir durum için tedavi aramayı geciktirmemeli veya bundan vazgeçmemeli veya Hizmet tarafından sağlanan veya Hizmette bulunan herhangi bir Kullanıcı İçeriğine veya diğer içeriğe dayalı profesyonel tıbbi tavsiyeleri göz ardı etmemelisiniz. Tedaviye başlamadan veya tedaviyi değiştirmeden önce daima doktorunuzun veya başka bir kalifiye sağlık uzmanının tavsiyesine başvurmalısınız. Hizmet, bir doktor veya nitelikli sağlık hizmeti sağlayıcısının denetimi olmadan hastalıkları veya tıbbi durumları teşhis etmek, tedavi etmek, tedavi etmek veya önlemek için kullanılmamalıdır. Hizmet, Hizmette bulunan hiçbir testi, doktoru, ürünü, prosedürü, görüşü veya diğer bilgileri önermez veya onaylamaz. Hizmet, Gıda ve İlaç İdaresi veya herhangi bir eyalet veya ulusal sağlık kurulu tarafından denetlenmemektedir. BilgiPlatosu'da kamuya açık olarak yayınlanan veya bir Kullanıcıya istenmeyen bir mesajla gönderilen bilgiler gizli değildir ve tıbbi olarak ilgili herhangi bir Kullanıcı İçeriği sağlayan Kullanıcının açık rızası olmadan doktor-hasta veya psikoterapist-hasta ilişkisi kurmaz.

Hukuki Bilgi

Hukuki konulara ilişkin Kullanıcı İçeriği ve Hizmette görünen diğer hukuki bilgiler, hukuki tavsiye niteliğinde değildir veya bir avukat-müvekkil ilişkisi kurma amacı taşımaz. Yasal bir hak talebiniz olduğuna inanıyorsanız seçeneklerinizi görüşmek üzere derhal şehrinizde (veya ülkenizde) lisanslı bir avukatla iletişime geçin. Çoğu baros bir avukat bulmanızda size yardımcı olacak hizmetlere sahiptir. Hizmet yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve Hizmette bulunan herhangi bir içeriğin gerçek, doğru veya doğru olduğuna dair hiçbir garanti verilmemektedir. Hizmette bulunan herhangi bir şeye dayanarak hiçbir işlem yapılmamalı, geciktirilmemeli veya ertelenmemelidir. Hizmet, profesyonel hukuki tavsiyenin veya belirli gerçeklere ilişkin hukuki tavsiye sunma talebinin yerine geçmez. Bu uyarıyı dikkate almamanız ve belirli veya gizli bilgileri özel mesajla göndermeniz veya yorum olarak yayınlamanız durumunda, bu bilgiyi gizli tutma veya çıkarlarınıza aykırı herhangi bir beyanı durdurma veya bundan vazgeçme yükümlülüğü yoktur. Yasal tavsiye almayı geciktirmemeli veya bundan vazgeçmemeli veya Hizmette bulunan herhangi bir şeye dayanarak profesyonel hukuki tavsiyeyi göz ardı etmemelisiniz. Bu tür hukuki tavsiye almada gecikme, yürürlükteki zaman aşımı kanunlarına bağlı olarak sahip olabileceğiniz her türlü hak talebinden feragat edilmesiyle sonuçlanabilir. Hizmet herhangi bir eyalet veya ulusal baro birliği tarafından denetlenmemektedir. BilgiPlatosu'nda kamuya açık olarak yayınlanan veya bir Kullanıcıya istenmeyen mesajla gönderilen bilgiler gizli değildir ve Kullanıcının açık rızası olmadan avukat-müvekkil ilişkisi kurmaz.

Mahremiyet

Kullanıcılarımızın gizliliğine önem veriyoruz. Hizmetleri kullanarak, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizin ve toplu verilerin Gizlilik Politikamızda belirtildiği şekilde toplanmasına, kullanılmasına ve ifşa edilmesine ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizin Gizlilik Politikamızda toplanmasına, kullanılmasına, aktarılmasına ve işlenmesine izin verdiğinizi anlıyorsunuz.

Güvenlik

BilgiPlatosu kişisel bilgilerinizin bütünlüğüne ve güvenliğine önem verir. Ancak yetkisiz üçüncü tarafların güvenlik önlemlerimizi hiçbir zaman aşamayacağını veya kişisel bilgilerinizi uygunsuz amaçlarla kullanamayacağını garanti edemeyiz. Kişisel bilgilerinizi riski size ait olmak üzere sağladığınızı kabul edersiniz.

DMCA Bildirimi

Sanatçı ve içerik sahibi haklarına saygı duyduğumuz için, iddia edilen ihlal bildirimlerine 1998 Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası'na ("DMCA") uygun olarak yanıt vermek BilgiPlatosu'nun politikasıdır.

Telif hakkıyla korunan çalışmanızın, telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde kopyalandığına ve Hizmet aracılığıyla erişilebildiğine inanıyorsanız, lütfen DMCA'da belirtildiği şekilde BilgiPlatosu'nun telif hakkı temsilcisini bilgilendirin. Şikayetinizin DMCA kapsamında geçerli olabilmesi için aşağıdaki bilgileri yazılı olarak sağlamanız gerekir:

1. Telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili bir kişinin elektronik veya fiziksel imzası;

2. İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkıyla korunan eserin tespiti;

3. İhlalde bulunduğu iddia edilen materyalin ve Hizmet'te nerede bulunduğunun belirlenmesi;

4. Adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz gibi BilgiPlatosu'nun sizinle iletişim kurmasına izin verecek makul ölçüde yeterli bilgiler;

5. Materyalin şikayet edilen şekilde kullanılmasına telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir beyan. 

6. Yalancı şahitlik cezası altında, yukarıdaki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza veya sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunuza dair beyan. Yukarıdaki bilgiler aşağıdaki DMCA Temsilcisine gönderilmelidir:

Dikkat: DMCA Bildirimi

BilgiPlatosu.
E-posta: Bize Ulaşın 
 

YASA KAPSAMINDA, ÇEVRİMİÇİ MATERYALİN HAK İHLALİ OLDUĞUNU BİLİYORSANIZ YANLIŞ İFADE EDERSENİZ, PARASAL ZARARLAR, MAHKEME MASRAFLARI VE AVUKATLIK ÜCRETLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE YALANCILIK VE HUKUKİ CEZALAR NEDENİYLE CEZAİ kovuşturmaya TABİ OLABİLİRSİNİZ.

Lütfen bu prosedürün yalnızca BilgiPlatosu'na ve bağlı kuruluşlarına telif hakkıyla korunan materyalinizin ihlal edildiğini bildirmek için olduğunu unutmayın. Yukarıdaki gerekliliklerin amacı, 17 USC §512(c) dahil olmak üzere BilgiPlatosu'nun DMCA kapsamındaki hak ve yükümlülüklerine uymaktır ancak hukuki tavsiye niteliğinde değildir. DMCA ve diğer geçerli yasalar kapsamındaki haklarınız ve yükümlülüklerinizle ilgili olarak bir avukatla iletişime geçmeniz tavsiye edilebilir. DMCA ve diğer geçerli yasalara uygun olarak BilgiPlatosu, sürekli ihlalde bulunduğu kabul edilen Kullanıcıların uygun durumlarda feshedilmesine yönelik bir politika benimsemiştir. BilgiPlatosu ayrıca tamamen kendi takdirine bağlı olarak Hizmete erişimi sınırlayabilir ve/veya ihlalin tekrarlanıp tekrarlanmadığına bakılmaksızın başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden Kullanıcıların hesaplarını sonlandırabilir.

Üçüncü Taraf Bağlantıları

Hizmet, BilgiPlatosu'nuj sahibi olmadığı veya kontrol etmediği üçüncü taraf web sitelerine, reklam verenlere, hizmetlere, özel tekliflere veya diğer etkinlik veya faaliyetlere bağlantılar içerebilir. Amazon Services LLC Associates Programının bir katılımcısı ve diğer kuruluşların bağlı ortağı olarak BilgiPlatosu, Amazon'a, bağlı kuruluşlarına ve diğer bağlı ortaklara bağlantılar aracılığıyla yapılan nitelikli satın alımlardan komisyon kazanabilir. BilgiPlatosu bu tür üçüncü taraf sitelerini, bilgilerini, materyallerini, ürünlerini veya hizmetlerini onaylamaz veya bunlarla ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Hizmet aracılığıyla bir üçüncü taraf web sitesine erişirseniz, bunu riski size ait olmak üzere yaparsınız ve bu Sözleşme ile BilgiPlatosu'nun Gizlilik Politikasının bu tür siteleri kullanımınız için geçerli olmadığını anlarsınız. BilgiPlatosu'nu herhangi bir üçüncü taraf web sitesini, hizmetini veya içeriğini kullanmanızdan kaynaklanan her türlü sorumluluktan açıkça muaf tutuyorsunuz. Ayrıca, malların ödenmesi ve teslimatı ve diğer koşullar (garantiler gibi) dahil olmak üzere, Hizmette bulunan reklamverenlerle olan ilişkileriniz veya bunların promosyonlarına katılımınız yalnızca sizinle bu reklamverenlerin arasındadır. Bu tür reklamverenlerle olan ilişkilerinize ilişkin hiçbir tür kayıp veya hasardan BilgiPlatosu'nun sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

 

Tazminat

BilgiPlatosu'nu ve onun bağlı şirketlerini, acentelerini, lisans verenlerini, yöneticilerini ve diğer bağlı şirketlerini ve bunların çalışanlarını, yüklenicilerini, acentelerini, görevlilerini ve direktörlerini her türlü iddia, zarar, yükümlülüklere karşı savunmayı, tazmin etmeyi ve masun tutmayı kabul edersiniz. aşağıdakilerden kaynaklanan kayıplar, yükümlülükler, maliyetler veya borçlar ve masraflar (avukatlık ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere): (i) tarafınızca iletilen veya alınan her türlü veri veya içerik dahil olmak üzere Hizmeti kullanımınız ve Hizmete erişiminiz; (ii) yukarıdaki beyan ve garantilerden herhangi birini ihlal etmeniz de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu Sözleşmenin herhangi bir şartını ihlal etmeniz; (iii) herhangi bir gizlilik hakkı veya Fikri Mülkiyet Hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmeniz; (iv) yürürlükteki herhangi bir yasayı, kuralı veya düzenlemeyi ihlal etmeniz; (v) Kullanıcı İçeriğinizden veya hesabınız aracılığıyla gönderilen herhangi bir içerikten kaynaklanan herhangi bir talep veya zarar; veya (vi) başka bir tarafın benzersiz kullanıcı adınız, şifreniz veya diğer uygun güvenlik kodunuzla Hizmete erişmesi ve Hizmeti kullanması.

Garanti

HİZMET “OLDUĞU GİBİ” VE “MEVCUT OLDUĞU ŞEKİLDE” SUNULMAKTADIR. HİZMETİN KULLANIMI RİSKİ SİZE AİTTİR. GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, HİZMET, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL OLMAMASI DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN SAĞLANIR. BilgiPlatosu'NDAN VEYA HİZMET ARACILIĞIYLA ALINAN SÖZLÜ VEYA YAZILI HİÇBİR TAVSİYE VEYA BİLGİ, BURADA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN HERHANGİ BİR GARANTİ OLUŞTURMAZ. YUKARIDA BELİRTİLENLERİ SINIRLAMAKSIZIN, BilgiPlatosu, BAĞLI KURULUŞLARI VE LİSANS VERENLERİ İÇERİĞİN DOĞRU, GÜVENİLİR VEYA DOĞRU OLDUĞUNU GARANTİ VERMEZ; HİZMETİN İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYACAĞINI; HİZMETİN BELİRLİ BİR ZAMANDA VEYA YERDE, KESİNTİSİZ VEYA GÜVENLİ OLACAĞINI; HER TÜRLÜ KUSUR VEYA HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNE; VEYA HİZMETİN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLER İÇERMEDİĞİNİ. HİZMETİN KULLANIMI YOLUYLA İNDİRİLEN VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR İÇERİK İNDİRİLMESİNİN RİSKLERİ SİZE AİTTİR VE BU İNDİRMEDEN VEYA HİZMETİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZE VEYA MOBİL CİHAZINIZDAKİ HERHANGİ BİR HASARDAN VEYA VERİ KAYBIDAN YALNIZCA SİZ SORUMLU OLACAKSINIZ.

BilgiPlatosu, BilgiPlatosu hizmeti veya bağlantılı herhangi bir web sitesi veya hizmeti aracılığıyla üçüncü bir taraf tarafından reklamı yapılan veya sunulan herhangi bir ürün veya hizmet için sorumluluk almaz, onaylamaz, garanti etmez veya sorumluluk almaz ve BilgiPlatosu herhangi herhangi bir şekilde herhangi bir işlemi izlemeyecektir. SİZ VE ÜRÜN VEYA HİZMETLERİN ÜÇÜNCÜ TARAF SAĞLAYICILARI ARASINDA.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, BilgiPlatosu, BAĞLI KURULUŞLARI, ACENTELERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, TEDARİKÇİLERİ VEYA LİSANS VERENLERİ HİÇBİR DURUMDA, HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, CEZAİ, ARIZİ, ÖZEL, SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN VEYA ÖRNEK OLARAK ORTAYA ÇIKAN ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BU HİZMETİN KULLANILMASINDAN VEYA KULLANILMAMASINDAN KAYNAKLANAN KÂR, İYİ NİYET, KULLANIM, VERİ KAYBI VEYA DİĞER MADDİ KAYIPLARA İLİŞKİN SINIRLAMA ZARARLAR. HİÇBİR KOŞUL ALTINDA, HİÇBİR KOŞUL ALTINDA WIKIHOW, HACKLENME, KURCALAMA VEYA DİĞER YETKİSİZ ERİŞİM VEYA HİZMETE VEYA HESABINIZA VEYA HESAPTA İÇEREN BİLGİLERİN KULLANILMASINDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ZARAR, KAYIP VEYA YARALANMADAN SORUMLU OLMAYACAKTIR.

GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, BilgiPlatosu HERHANGİ BİR (I) İÇERİKteki HATALAR VEYA YANLIŞLIKLARDAN; (II) HİZMETİMİZE ERİŞİMİNİZDEN VEYA HİZMETİMİZİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN, HERHANGİ BİR NİTELİĞİNDEKİ KİŞİSEL YARALANMA VEYA MAL HASARI; (III) GÜVENLİ SUNUCULARIMIZA VE/VEYA BURADA SAKLANAN HERHANGİ BİR VE TÜM KİŞİSEL BİLGİLERE YETKİSİZ ERİŞİM VEYA ONLARIN KULLANIMI; (IV) HİZMETE VEYA HİZMETTEN AKTARIMDA HERHANGİ BİR KESİNTİ VEYA DURDURULMASI; (V) HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFCA HİZMETİMİZE VEYA HİZMETİMİZ ÜZERİNDEN İLETİLEBİLECEK HER TÜRLÜ HATA, VİRÜS, truva atı VEYA BENZERLERİ; (VI) HERHANGİ BİR İÇERİKTEKİ HERHANGİ BİR HATA VEYA EKSİKLİK VEYA HİZMET ARACILIĞIYLA YAYINLANAN, E-POSTA OLARAK GÖNDERİLEN, AKTARILAN VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE SUNULAN HERHANGİ BİR İÇERİĞİN KULLANIMI SONUCUNDA ORTAYA ÇIKAN HERHANGİ BİR KAYIP VEYA ZARAR; VE/VEYA (VII) KULLANICI İÇERİĞİ VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN İFTİRACI, HAKARET EDİCİ VEYA YASA DIŞI DAVRANIŞI. HİÇBİR DURUMDA, WIKIHOW, BAĞLI KURULUŞLARI, TEMSİLCİLERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, TEDARİKÇİLERİ VEYA LİSANS VERENLERİ, BURADAKİ WİKIHOW'A ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ TUTARI AŞAN BİR MİKTARDAKİ HERHANGİ BİR İDDİA, DAVA, YÜKÜMLÜLÜK, YÜKÜMLÜLÜK, ZARAR, KAYIP VEYA MALİYET NEDENİYLE SİZE KARŞI YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR.

BU SORUMLULUK SINIRLAMASI BÖLÜMÜ, İDDİA EDİLEN SORUMLULUK SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL, İHMAL, KUSURSUZ SORUMLULUK VEYA BAŞKA BİR ESAS DAYANARAK OLSUN, BilgiPlatosu BU TÜR ZARAR OLASILIĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA BİLE GEÇERLİDİR. YUKARIDA BELİRTİLEN SORUMLULUK SINIRLAMASI, GEÇERLİ YARGI BÖLGESİNDE YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLACAKTIR.

BAZI DEVLETLER, ZIMNİ GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASINA VEYA ARIZİ VEYA SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN ZARARLARIN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEZ, BU NEDENLE YUKARIDAKİ SINIRLAMALAR VEYA HARİÇ TUTMALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU SÖZLEŞME SİZE BELİRLİ YASAL HAKLAR VERİR VE AYRICA EYALETTEN EYALETE DEĞİŞEN BAŞKA HAKLARINIZ DA OLABİLİR. BU SÖZLEŞME KAPSAMINDAKİ SORUMLULUK REDDİ, HARİÇ TUTMALAR VE SORUMLULUK SINIRLAMALARI, GEÇERLİ YASALARIN YASAKLADIĞI ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLMAYACAKTIR.

Hizmet, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabiidir. BilgiPlatosu, Hizmetin başka yerlerde kullanıma uygun veya mevcut olduğuna dair hiçbir beyanda bulunmaz. Hizmete diğer yargı bölgelerinden erişenler veya Hizmet'i kullananlar bunu kendi istekleriyle yaparlar ve ihracat ve ithalat düzenlemeleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere geçerli tüm Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve yerel yasa ve düzenlemelere uymaktan tamamen sorumludurlar. Türkiye Cumhuriyeti tarafından ambargo uygulanan bir ülkede ikamet ediyorsanız veya Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından engellenen veya reddedilen yabancı bir kişi veya kuruluşsanız Hizmeti kullanamazsınız. Aksi açıkça belirtilmediği sürece, Hizmette bulunan tüm materyaller yalnızca Türkiye Cumhuriyeti'nde bulunan bireylere, şirketlere veya diğer kuruluşlara yöneliktir.

Geçerli Hukuk ve Tahkim.

A. Geçerli Kanun.

Şunları kabul edersiniz: (i) Hizmetin yalnızca Adana'da yerleşik olduğu kabul edilecektir; ve (ii) Hizmet, Adana dışındaki yargı bölgelerinde BilgiPlatosu konusunda özel veya genel kişisel yargı yetkisine yol açmayan pasif bir hizmet olarak kabul edilecektir. Bu Sözleşme, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacaktır. Fiili veya ihlal tehdidini önlemek amacıyla yetkili bir mahkemeden ihtiyati tedbir veya diğer adil tedbir talep etme hakkımızı saklı tuttuğumuz tüm davalar için Adana mahkemelerinin kişisel yargı yetkisine tabi olmayı kabul edersiniz. Aşağıdaki Tahkim hükmünde belirtildiği gibi telif haklarımızın, ticari markalarımızın, ticari sırlarımızın, patentlerimizin veya diğer fikri mülkiyet veya mülkiyet haklarımızın kötüye kullanılması veya ihlali.

B. Tahkim.

BilgiPlatosu ile ilgili herhangi bir anlaşmazlık durumunda, öncelikle bizimle <a href="/misc/contact">Bize Ulaşın</a>  adresinden iletişime geçmeyi ve anlaşmazlığı bizimle gayri resmi olarak çözmeye çalışmayı kabul edersiniz. Nadiren de olsa BilgiPlatosu'nun sizinle yaşadığı bir anlaşmazlığı çözmeyi gayri resmi olarak denedikten sonra çözememesi durumunda, her birimiz ortaya çıkan her türlü iddiayı, anlaşmazlığı veya anlaşmazlığı (ihtiyati tedbir veya diğer adil telafiye ilişkin BilgiPlatosu talepleri hariç) çözmeyi kabul ederiz. Bu Sözleşmenin dışında veya bu Sözleşmeyle bağlantılı veya bununla ilgili olarak veya bu Sözleşmenin ihlali veya iddia edilen ihlali (toplu olarak, "İddialar"), Ticari Tahkim Kuralları ve Tüketiciye İlişkin Ek Prosedürler uyarınca Türkiye Cumhuriyeti kanunları tarafından bağlayıcı tahkim yoluyla İlgili İhtilaflar, burada aksi belirtilmedikçe geçerli olacaktır. Siz ve BilgiPlatosu aksini kabul etmedikçe, tahkim Adana'da yürütülecektir. Tarafların her biri, Türkiye Cumhuriyeti kurallarına uygun olarak başvuru, idari ve mahkeme ücretlerinin ödenmesinden sorumlu olacaktır. Hakim tarafından verilen karar, tahkim masraflarını, makul avukatlık ücretlerini ve bilirkişi ve diğer tanıkların makul masraflarını içerecektir ve hakim tarafından verilen karara ilişkin herhangi bir karar, yetkili herhangi bir mahkemede verilebilir. Bu Bölümdeki hiçbir şey, taraflardan herhangi birinin, söz konusu tarafın veri güvenliğinin, Fikri Mülkiyet Haklarının veya diğer mülkiyet haklarının gerçek veya ihlal tehdidini, suiistimalini veya ihlalini önlemek için gerektiği şekilde mahkemelerden ihtiyati tedbir veya diğer adil çözüm aramasını engellemez. TÜM İDDİALAR TARAFLARIN BİREYSEL KAPASİTESİYLE SUNULMALIDIR VE HERHANGİ BİR SÖZDE GRUP VEYA TEMSİLCİ DAVASINDA DAVACI VEYA GRUP ÜYESİ OLARAK DEĞİLDİR VE AKSİ KABUL ETMEDİĞİMİZ SÜRECE, HAKEM BİRDEN FAZLA KİŞİNİN İDDİALARINI BİRLEŞTİREMEZ. BU SÖZLEŞMEYİ İMZALAYARAK SİZİN VE BilgiPlatosu'NUN HER BİRİNİZİN  YARGILANMA VEYA TOPLU DAVAYA KATILMA HAKKINDAN FERAGAT ETTİĞİNİZİ KABUL EDİYORSUNUZ.

Genel

A. Ödev.

Bu Sözleşme ve burada verilen haklar ve lisanslar tarafınızca devredilemez veya devredilemez, ancak BilgiPlatosu tarafından kısıtlama olmaksızın devredilebilir. Bu Sözleşmeyi ihlal eden herhangi bir devir veya devir girişimi geçersiz ve hükümsüz olacaktır.

B. Bildirim Prosedürleri ve Sözleşmedeki Değişiklikler.

BilgiPlatosu, bu tür bildirimlerin kanunen gerekli olup olmadığına veya pazarlama veya işle ilgili diğer amaçlara yönelik olup olmadığına bakılmaksızın, BilgiPlatosu tarafından belirlendiği şekilde, e-posta bildirimi, yazılı veya basılı kopya bildirimi veya bu tür bildirimin web sitemizde yayınlanması yoluyla size bildirimler sağlayabilir. BilgiPlatosu, bu Sözleşmede açıklanan belirli bildirim araçlarından vazgeçebilmeniz koşuluyla, Kullanıcılarımıza bildirim sağlamanın biçimini ve araçlarını belirleme hakkını saklı tutar. BilgiPlatosu, sizin veya ağ sağlayıcınızın, bize sağladığınız e-posta adresine gönderdiğimiz e-posta bildirimlerine uygulayabileceği herhangi bir otomatik filtrelemeden sorumlu değildir. BilgiPlatosu, tamamen kendi takdirine bağlı olarak bu Sözleşmeyi zaman zaman değiştirebilir veya güncelleyebilir; dolayısıyla bu sayfayı düzenli aralıklarla gözden geçirmelisiniz. Sözleşmeyi esaslı bir şekilde değiştirdiğimizde, bu sayfadaki 'son değiştirilme' tarihini güncelleyeceğiz. Bu tür bir değişiklikten sonra Hizmeti kullanmaya devam etmeniz, yeni Kullanım Koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu şartlardan herhangi birini veya gelecekteki Kullanım Şartlarını kabul etmiyorsanız, Hizmeti kullanmayın veya Hizmete erişmeyin (veya erişmeye devam etmeyin).

C. Anlaşmanın Tamamı/Bölünebilirlik.

Bu Sözleşme, Hizmetle bağlantılı olarak BilgiPlatosu ile yapabileceğiniz tüm değişiklikler ve ek sözleşmelerle birlikte, Hizmetle ilgili olarak sizinle BilgiPlatosu arasındaki sözleşmenin tamamını oluşturacaktır. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmü yetkili bir mahkeme tarafından geçersiz sayılırsa, söz konusu hükmün geçersizliği bu Sözleşmenin tam olarak yürürlükte kalacak olan geri kalan hükümlerinin geçerliliğini etkilemeyecektir.

D. Feragat.

Bu Sözleşmenin herhangi bir şartından feragat edilmesi, söz konusu şart veya başka bir şarttan daha fazla veya devam eden bir feragat olarak kabul edilmeyecektir ve BilgiPlatosu'nun bu Sözleşme kapsamında herhangi bir hak veya hüküm ileri sürmemesi, söz konusu hak veya hükümden feragat anlamına gelmeyecektir.

E. İletişim.

Bu Sözleşmeyle ilgili sorularınız için lütfen <a href="/misc/contact">Bize Ulaşın</a> adresinden bizimle iletişime geçin .

Bu Sözleşme en son 20 Aralık 2023 tarihinde değiştirilmiştir.


 

Çevrimiçi Yöneticiler

Online istatistikleri

Çevrimiçi üyeler
42
Çevrimiçi ziyaretçiler
824
Toplam
866

Forum istatistikleri

Konular
2,611
Mesajlar
2,802
Görüntüleme
179,280
Üyeler
2,761
Son üye
sam534

Nasıl Yapılır istatistikleri

Kategoriler
91
Nasıl Yapılır? Makaleleri
54
Seriler
0
Görüntüleme
4,389
Yorumlar
0
Değerlendirmeler
0
İncelemeler
0

Kaynak İstatistikleri

Toplam Kaynaklar
553
Toplam İnceleme
0
Toplam İndirmeler
93
Son 24 Saatteki İndirmeler
0

Bağlantı dizini istatistikleri

Kategoriler
137
Bağlantılar
194
Görüntüleme
12,533
Tıklamalar
24
Yorumlar
1
Derecelendirmeler
1
İncelemeler
0
 • Blogta Neler Oluyor
 • Forumda Neler Oluyor
 • Sitede Neler Oluyor
 • Z
  Zümra Çelık, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Bir varil ham petrol Petrol endüstrisinde "bbl" kısaltması, ham petrol ve petrol ürünleri için bir hacim birimidir. Bir varil, atmosferik basınçta 42 galona (160 L) eşittir ve bu kısaltma, petrol ve gaz sektörü tarafından üretim seviyelerini...
 • Y
  YASEMİN, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Birçok kullanıcı "BBL dönüşümlerini" TikTok'ta belgelemeyi tercih ediyor. Kozmetik prosedürlerin sosyal medyada daha normal hale gelmesi nedeniyle birçok kişi ameliyat öncesi ve sonrası vücutlarının videolarını paylaşmaktan çekinmiyor. Brezilya...
 • Z
  Zümra Çelık, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  UyarılarBrezilya poposu kaldırma ameliyatı, yaralanmaya, yağ embolisine ve muhtemelen ölüme yol açabilecek riskleri olan büyük bir cerrahi prosedür olarak kabul edilir. Prosedürü yaptırmaya karar verirseniz cerrahınıza eğitim ve deneyimlerini...
 • bugrastar
  bugrastar, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  1 Bir varil ham petrol Petrol endüstrisinde "bbl" kısaltması, ham petrol ve petrol ürünleri için bir hacim birimidir. Bir varil, atmosferik basınçta 42 galona (160 L) eşittir ve bu kısaltma, petrol ve gaz sektörü tarafından üretim seviyelerini...
 • W
  WebTrafiğiAnalizUzmanı, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Birçok kullanıcı "BBL dönüşümlerini" TikTok'ta belgelemeyi tercih ediyor. Kozmetik prosedürlerin sosyal medyada daha normal hale gelmesi nedeniyle birçok kişi ameliyat öncesi ve sonrası vücutlarının videolarını paylaşmaktan çekinmiyor. Brezilya...
 • İ
  İçerikÜretimUzmanlıkServisi, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  UyarılarBrezilya poposu kaldırma ameliyatı, yaralanmaya, yağ embolisine ve muhtemelen ölüme yol açabilecek riskleri olan büyük bir cerrahi prosedür olarak kabul edilir. Prosedürü yaptırmaya karar verirseniz cerrahınıza eğitim ve deneyimlerini...
 • BilgiPlatosu
  UyarılarBrezilya poposu kaldırma ameliyatı, yaralanmaya, yağ embolisine ve muhtemelen ölüme yol açabilecek riskleri olan büyük bir cerrahi prosedür olarak kabul edilir. Prosedürü yaptırmaya karar verirseniz cerrahınıza eğitim ve deneyimlerini...
 • BilgiPlatosu
  1 Birçok kullanıcı "BBL dönüşümlerini" TikTok'ta belgelemeyi tercih ediyor. Kozmetik prosedürlerin sosyal medyada daha normal hale gelmesi nedeniyle birçok kişi ameliyat öncesi ve sonrası vücutlarının videolarını paylaşmaktan çekinmiyor. Brezilya...
  • Sosyal Medyada BBL Hakkında Tartışma.jpeg
 • BilgiPlatosu
  1 Bir varil ham petrol Petrol endüstrisinde "bbl" kısaltması, ham petrol ve petrol ürünleri için bir hacim birimidir. Bir varil, atmosferik basınçta 42 galona (160 L) eşittir ve bu kısaltma, petrol ve gaz sektörü tarafından üretim seviyelerini...
  • BBL”in Daha Az Yaygın Anlamları.jpg
 • E
  Eyyüp, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  Kendinizi rahat hissediyorsanız kaş kesimi yapabilirsiniz. Kaş kesimi yapmak için belirli bir cinsiyet kimliğine veya cinsel yönelime sahip olmanıza ya da belirli bir grubun parçası olmanıza gerek yok. Bireyselliğinizi ifade etmenin veya...
 • P
  PINAR, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  Referanslarhttps://www.nssgclub.com/en/beauty/34483/slit-eyebrow-history-and-trend https://dragons.org/meaning-of-eyebrow-slits-in-lgbtq/ https://www.miamicountyin.gov/Archive/ViewFile/Item/76 https://www.nj.gov/lps/gang-signs-bro.pdf...
 • M
  Mustafa Raşid, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  TikTok kısaltması "BBL", "Brezilya Popo Kaldırma" anlamına gelir. Brezilya poposu kaldırma, cerrahın kalça, karın, bel veya uyluk bölgesindeki fazla yağı liposuction ile alıp daha sonra yağı popoya enjekte ederek popoyu daha büyük gösteren bir...
 • A
  Arman, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  “BBL” kısaltması aynı zamanda “Daha sonra döneceğim” anlamına da gelir. İnsanlar bir metin görüşmesinden ayrılmak zorunda kaldıklarında ancak yakında geri dönmeyi planladıklarında "BBL" kısaltmasını kullanırlar. Muhtemelen bir ayak işi yapıyorlar...
 • S
  Semsamm, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  Kendinizi rahat hissediyorsanız kaş kesimi yapabilirsiniz. Kaş kesimi yapmak için belirli bir cinsiyet kimliğine veya cinsel yönelime sahip olmanıza ya da belirli bir grubun parçası olmanıza gerek yok. Bireyselliğinizi ifade etmenin veya...
 • E
  EmreNazar77, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  Referanslarhttps://www.nssgclub.com/en/beauty/34483/slit-eyebrow-history-and-trend https://dragons.org/meaning-of-eyebrow-slits-in-lgbtq/ https://www.miamicountyin.gov/Archive/ViewFile/Item/76 https://www.nj.gov/lps/gang-signs-bro.pdf...
 • A
  andersontalisca94, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  TikTok kısaltması "BBL", "Brezilya Popo Kaldırma" anlamına gelir. Brezilya poposu kaldırma, cerrahın kalça, karın, bel veya uyluk bölgesindeki fazla yağı liposuction ile alıp daha sonra yağı popoya enjekte ederek popoyu daha büyük gösteren bir...
 • S
  Serosim, "BBL" Ne Demektir? Sosyal Medyada Tanımı, Kullanımları ve Daha Fazlası makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Love Love ile tepki verdi.
  “BBL” kısaltması aynı zamanda “Daha sonra döneceğim” anlamına da gelir. İnsanlar bir metin görüşmesinden ayrılmak zorunda kaldıklarında ancak yakında geri dönmeyi planladıklarında "BBL" kısaltmasını kullanırlar. Muhtemelen bir ayak işi yapıyorlar...
 • BilgiPlatosu
  “BBL” kısaltması aynı zamanda “Daha sonra döneceğim” anlamına da gelir. İnsanlar bir metin görüşmesinden ayrılmak zorunda kaldıklarında ancak yakında geri dönmeyi planladıklarında "BBL" kısaltmasını kullanırlar. Muhtemelen bir ayak işi yapıyorlar...
  • “BBL” başka ne anlama geliyor.jpeg
 • BilgiPlatosu
  TikTok kısaltması "BBL", "Brezilya Popo Kaldırma" anlamına gelir. Brezilya poposu kaldırma, cerrahın kalça, karın, bel veya uyluk bölgesindeki fazla yağı liposuction ile alıp daha sonra yağı popoya enjekte ederek popoyu daha büyük gösteren bir...
  • TikTok'ta BBL ne anlama geliyor.jpeg
 • BilgiPlatosu
  “BBL” terimini sosyal medyada ve metinlerde görmüş olabilirsiniz ama bu tam olarak ne anlama geliyor? TikTok'ta "BBL", Brezilya popo kaldırma işlemini ifade eder; bu, yağın vücudun bir bölgesinden popoya taşınmasını sağlayan popüler bir kozmetik...
  • BBL.jpeg
 • BilgiPlatosu
  Referanslarhttps://www.nssgclub.com/en/beauty/34483/slit-eyebrow-history-and-trend https://dragons.org/meaning-of-eyebrow-slits-in-lgbtq/ https://www.miamicountyin.gov/Archive/ViewFile/Item/76 https://www.nj.gov/lps/gang-signs-bro.pdf...
 • BilgiPlatosu
  Kendinizi rahat hissediyorsanız kaş kesimi yapabilirsiniz. Kaş kesimi yapmak için belirli bir cinsiyet kimliğine veya cinsel yönelime sahip olmanıza ya da belirli bir grubun parçası olmanıza gerek yok. Bireyselliğinizi ifade etmenin veya...
 • N
  Nilgün, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Sinir bozucu, alternatif bir görünüm yaratmak için kaşlardan birini veya her ikisini birden tıraş edin. Kaşlardan birine veya her ikisine bir yarık kesmek, gözlerinizi uzatabilir ve kaş kemerinize biraz karakter katabilir. Bazı insanlar...
 • 1
  1905forzaaslanice, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Sinir bozucu, alternatif bir görünüm yaratmak için kaşlardan birini veya her ikisini birden tıraş edin. Kaşlardan birine veya her ikisine bir yarık kesmek, gözlerinizi uzatabilir ve kaş kemerinize biraz karakter katabilir. Bazı insanlar...
 • BilgiPlatosu
  1 Sinir bozucu, alternatif bir görünüm yaratmak için kaşlardan birini veya her ikisini birden tıraş edin. Kaşlardan birine veya her ikisine bir yarık kesmek, gözlerinizi uzatabilir ve kaş kemerinize biraz karakter katabilir. Bazı insanlar...
  • Kaş Yarık Çeşitleri.jpeg
 • A
  Ayşe Merve Kerigan, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Kaşları yırtma sosyal medyada popüler olan bir moda trendidir. Bazı insanlar onları sert veya korkutucu görünmek için asi bir moda ifadesi olarak kullanırken, diğerleri benzersiz kişiliklerini ifade etmek için sadece kaş kesimini kullanabilir...
 • A
  Ayşe Merve Kerigan, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Kaş yarıkları büyük ihtimalle 1990'larda gerçek yara izlerinden sonra kopyalanmıştı. Kaş yarığının (veya kesiminin) kökeni hakkında pek bir şey bilinmese de, insanlar bunun bir bıçakla veya keskin bir cam parçasıyla kesilmiş gibi görünerek...
 • W
  WebPro, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Kaşları yırtma sosyal medyada popüler olan bir moda trendidir. Bazı insanlar onları sert veya korkutucu görünmek için asi bir moda ifadesi olarak kullanırken, diğerleri benzersiz kişiliklerini ifade etmek için sadece kaş kesimini kullanabilir...
 • X
  ....xxx...., Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Kaş yarıkları büyük ihtimalle 1990'larda gerçek yara izlerinden sonra kopyalanmıştı. Kaş yarığının (veya kesiminin) kökeni hakkında pek bir şey bilinmese de, insanlar bunun bir bıçakla veya keskin bir cam parçasıyla kesilmiş gibi görünerek...
 • BilgiPlatosu
  1 Kaş yarıkları büyük ihtimalle 1990'larda gerçek yara izlerinden sonra kopyalanmıştı. Kaş yarığının (veya kesiminin) kökeni hakkında pek bir şey bilinmese de, insanlar bunun bir bıçakla veya keskin bir cam parçasıyla kesilmiş gibi görünerek...
  • Kaş Yarıklığı Tarihçesi.jpeg
 • BilgiPlatosu
  1 Kaşları yırtma sosyal medyada popüler olan bir moda trendidir. Bazı insanlar onları sert veya korkutucu görünmek için asi bir moda ifadesi olarak kullanırken, diğerleri benzersiz kişiliklerini ifade etmek için sadece kaş kesimini kullanabilir...
  • İnsanların Kaş Yarıklarının Nedenleri.jpeg
 • L
  Lemis Akküt, Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  Kaşların yarık olması, doğası gereği LGBTQ+ olduğunuz anlamına gelmez. Kaş yarığı veya kaşınızın çapraz veya dikey olarak ince bir şekilde kesilmesi, 1980'lerde ve 90'larda başlayan ve öncelikle moda modelleri ve hip hop sanatçıları arasında...
 • A
  Kaşların yarık olması, doğası gereği LGBTQ+ olduğunuz anlamına gelmez. Kaş yarığı veya kaşınızın çapraz veya dikey olarak ince bir şekilde kesilmesi, 1980'lerde ve 90'larda başlayan ve öncelikle moda modelleri ve hip hop sanatçıları arasında...
 • BilgiPlatosu
  Kaşların yarık olması, doğası gereği LGBTQ+ olduğunuz anlamına gelmez. Kaş yarığı veya kaşınızın çapraz veya dikey olarak ince bir şekilde kesilmesi, 1980'lerde ve 90'larda başlayan ve öncelikle moda modelleri ve hip hop sanatçıları arasında...
  • Kaşlarının kesilmesi birinin LGBTQ+ olduğu anlamına mı gelir.jpeg
 • BilgiPlatosu
  Kaşları yırtmak popüler bir moda trendi ama aynı zamanda LGBTQ+ topluluğu arasında tanımlayıcı olarak da kullanılıyor. Birisinin kaşı kesilmişse, bu otomatik olarak onun LGBTQ+ olduğu anlamına gelmez; bireyselliğini ifade etmenin basit bir yolunu...
  • Kaş Yarıkları Birisinin LGBTQ+ Topluluğunun Bir Parçası Olduğu Anlamına mı Geliyor.jpeg
 • BilgiPlatosu
  Referanslarhttps://www.spiritrestoration.org/signs-symbols/beauty-marks-meaning/ https://astrotalk.com/mole-astrology/mole-on-the-face https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/4410-moles...
 • BilgiPlatosu
  Büyük, rengi solmuş veya asimetrik bir ben görürseniz dermatoloğu ziyaret edin. Benlerin çoğu iyi huylu olsa da bazıları melanoma (ciddi bir cilt kanseri türü) dönüşebilir. Özellikle açık teniniz varsa veya ailenizde cilt kanseri öyküsü varsa...
  • Ne Zaman Doktora Görünmelisiniz.jpeg
 • BilgiPlatosu
  Cilt hücreleriniz bir küme halinde büyüdüğünde dudaklarda benler oluşur. Benler, cildinize doğal rengini veren pigmenti yapan, melanosit adı verilen pigment üreten cilt hücrelerinin küçük kümeleridir. Çoğu insanda çocukluk döneminde veya yaşamın...
  • Neden dudağımda bir ben var.jpeg
 • BilgiPlatosu
  1 Üst dudak Üst dudağınızda bir ben olması, nazik ve empatik bir insan olduğunuzu gösterir: İnsanların kendilerini iyi hissetmelerini sağlamayı seviyorsunuzi, bu nedenle sizi dinlemeleri veya bazı cesaretlendirici sözler paylaşmak için her zaman...
  • Konuma Göre Dudak Köstebeği Anlamı.jpeg
 • E
  ESRA CAN, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Tanrının adamı. "Mog", Hıristiyanların kendilerini tanımlamak için kullandıkları popüler bir kısaltmadır; Tanrı'ya inanırlar ve iyi bir Hıristiyan yaşamı yaşamaya çalışırlar. 2 Uzaklaşmak için. Sözlükte "Mog", "ayrılmak veya kaçmak" veya...
 • S
  Seli M Sharef Dökülmez, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  Uyarılar"Mogging" arkadaşlar arasında şakacı bir alay olarak kabul edilirken, diğer insanların istenmeyen özellikleriyle dalga geçmek vücut dismorfisi, depresyon, kendine güvenin azalması, kaygı, izolasyon, kaçınma davranışı ve intihar...
 • A
  AYLİN, Dudaktaki Ben: Manevi Anlamı, Nedenleri ve Ne Zaman Doktora Gidilmeli? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  Dudaktaki bir ben olumlu karakter ve refah anlamına gelebilir. Bu farklı özelliğe sahip insanlar, her şeyi göze alan kişiler olma eğilimindedir. Hayattaki daha güzel şeyleri arzularlar, bu yüzden kendilerine meydan okumaktan ve fırsatları...
 • K
  Kemal.yilmaz1604, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  1 Tanrının adamı. "Mog", Hıristiyanların kendilerini tanımlamak için kullandıkları popüler bir kısaltmadır; Tanrı'ya inanırlar ve iyi bir Hıristiyan yaşamı yaşamaya çalışırlar. 2 Uzaklaşmak için. Sözlükte "Mog", "ayrılmak veya kaçmak" veya...
 • B
  Buz prensi, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  Uyarılar"Mogging" arkadaşlar arasında şakacı bir alay olarak kabul edilirken, diğer insanların istenmeyen özellikleriyle dalga geçmek vücut dismorfisi, depresyon, kendine güvenin azalması, kaygı, izolasyon, kaçınma davranışı ve intihar...
 • M
  Mayhem, Dudaktaki Ben: Manevi Anlamı, Nedenleri ve Ne Zaman Doktora Gidilmeli? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  Dudaktaki bir ben olumlu karakter ve refah anlamına gelebilir. Bu farklı özelliğe sahip insanlar, her şeyi göze alan kişiler olma eğilimindedir. Hayattaki daha güzel şeyleri arzularlar, bu yüzden kendilerine meydan okumaktan ve fırsatları...
 • BilgiPlatosu
  Dudaktaki bir ben olumlu karakter ve refah anlamına gelebilir. Bu farklı özelliğe sahip insanlar, her şeyi göze alan kişiler olma eğilimindedir. Hayattaki daha güzel şeyleri arzularlar, bu yüzden kendilerine meydan okumaktan ve fırsatları...
  • Dudaktaki bir ben ruhsal olarak ne anlama gelir.jpeg
 • BilgiPlatosu
  Dudak benlerinin, onları nasıl okuyacağınızı bildiğiniz sürece, karakteriniz ve kaderiniz hakkında önemli bilgiler ortaya çıkardığına inanılıyor. Bu yazımızda, geleceğe yönelik rehberlik alabilmeniz için dudağınızdaki benin manevi anlamını...
  • Dudaktaki Ben Manevi Anlamı, Nedenleri ve Ne Zaman Doktora Gidilmeli.jpeg
 • BilgiPlatosu
  Uyarılar"Mogging" arkadaşlar arasında şakacı bir alay olarak kabul edilirken, diğer insanların istenmeyen özellikleriyle dalga geçmek vücut dismorfisi, depresyon, kendine güvenin azalması, kaygı, izolasyon, kaçınma davranışı ve intihar...
 • BilgiPlatosu
  1 Tanrının adamı. "Mog", Hıristiyanların kendilerini tanımlamak için kullandıkları popüler bir kısaltmadır; Tanrı'ya inanırlar ve iyi bir Hıristiyan yaşamı yaşamaya çalışırlar. 2 Uzaklaşmak için. Sözlükte "Mog", "ayrılmak veya kaçmak" veya...
  • Alternatif Anlamlar.jpeg
 • Z
  Zerin, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 "Mogging" başkasından daha iyi göründüğün anlamına gelir. "Mogging"i fiziksel görünüm veya genel çekicilik açısından birini öne çıkarmak olarak düşünün. Bir "mog" genellikle boyu, vücut tipi, yapısı veya yüz yapısı nedeniyle odadaki diğer...
 • Z
  Zerin, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 "Mog", "AMOG" veya "grubun alfa erkeği" kısaltmasından gelir. Argo terim ilk olarak kadınları cezbetmenin bir yolu olarak tacizi teşvik eden kadın avcısı topluluğu tarafından icat edildi. 2010'ların sonlarında "manosferde", özellikle fitness...
 • E
  ERSEN, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Sağlıklı ve dengeli beslenin. Diyetinizi yenilemek cildinizi, enerji seviyenizi ve genel sağlığınızı iyileştirerek fiziksel çekiciliğinizi artırabilir. Mümkün olduğu kadar çok sayıda işlenmiş gıdayı kesin ve taze meyveler, sebzeler, tam...
 • P
  PPCUzmanı, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Love Love ile tepki verdi.
  1 "Mogging" başkasından daha iyi göründüğün anlamına gelir. "Mogging"i fiziksel görünüm veya genel çekicilik açısından birini öne çıkarmak olarak düşünün. Bir "mog" genellikle boyu, vücut tipi, yapısı veya yüz yapısı nedeniyle odadaki diğer...
 • P
  PPCUzmanı, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 "Mog", "AMOG" veya "grubun alfa erkeği" kısaltmasından gelir. Argo terim ilk olarak kadınları cezbetmenin bir yolu olarak tacizi teşvik eden kadın avcısı topluluğu tarafından icat edildi. 2010'ların sonlarında "manosferde", özellikle fitness...
 • O
  ozkan2106, Mogging nedir? Bilmen gereken her şey makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Sağlıklı ve dengeli beslenin. Diyetinizi yenilemek cildinizi, enerji seviyenizi ve genel sağlığınızı iyileştirerek fiziksel çekiciliğinizi artırabilir. Mümkün olduğu kadar çok sayıda işlenmiş gıdayı kesin ve taze meyveler, sebzeler, tam...
 • BilgiPlatosu
  1 Sağlıklı ve dengeli beslenin. Diyetinizi yenilemek cildinizi, enerji seviyenizi ve genel sağlığınızı iyileştirerek fiziksel çekiciliğinizi artırabilir. Mümkün olduğu kadar çok sayıda işlenmiş gıdayı kesin ve taze meyveler, sebzeler, tam...
  • Mogging'in Üstesinden Nasıl Gelinir.jpeg
 • BilgiPlatosu
  1 "Mog", "AMOG" veya "grubun alfa erkeği" kısaltmasından gelir. Argo terim ilk olarak kadınları cezbetmenin bir yolu olarak tacizi teşvik eden kadın avcısı topluluğu tarafından icat edildi. 2010'ların sonlarında "manosferde", özellikle fitness...
  • Kökeni ve Yayılımı.jpeg
 • BilgiPlatosu
  1 "Mogging" başkasından daha iyi göründüğün anlamına gelir. "Mogging"i fiziksel görünüm veya genel çekicilik açısından birini öne çıkarmak olarak düşünün. Bir "mog" genellikle boyu, vücut tipi, yapısı veya yüz yapısı nedeniyle odadaki diğer...
  • Mogging nedir.jpeg
 • BilgiPlatosu
  TikTok'ta "Mogging" kelimesini duymuş olabilirsiniz ama bu tam olarak ne anlama geliyor? Bu viral terim, fiziksel olarak diğer insanlardan daha çekici olmayı ifade eder ve bu, görünüşünüzü iyileştirmek için her şeyi kontrolünüz altında yapmak...
  • Mogging nedir Bilmen gereken her şey.jpeg
 • V
  VOLKAN, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Süt ve süt ürünlerinden uzak durun. Pek çok kişi süt ürünlerinin mukusu kötüleştirdiğine dair kanıtlara itiraz etse de, süt içtikten sonra mukusun kötüleşebileceğini düşünüyorsanız bundan kaçınmak en iyisidir. Bunun nedeni sütteki yağ...
 • M
  Muhammed Enes Yel, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Soğuk algınlığınız olup olmadığını bilin. Muhtemelen soğuk algınlığı olup olmadığınızı biliyorsunuzdur. Peki soğuk algınlığına neden kalıcı mukus eşlik ettiğini biliyor musunuz? Mukus iki işlevi yerine getirir:Organları kaplayarak nemli...
 • E
  Ege Sarp Kayar, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  İpuçlarıGüne bir bardak ılık su ve bir kaşık bal ile başlayın. Kan veya sarımsı yeşil mukus öksürmeye başlarsanız tıbbi yardım alın. Her gün ılık duş alın. Buhar nefes almayı daha iyi hale getirecektir. Gerekirse her saat veya yarım saatte bir...
 • S
  SiteStratejisiUzmanı, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Süt ve süt ürünlerinden uzak durun. Pek çok kişi süt ürünlerinin mukusu kötüleştirdiğine dair kanıtlara itiraz etse de, süt içtikten sonra mukusun kötüleşebileceğini düşünüyorsanız bundan kaçınmak en iyisidir. Bunun nedeni sütteki yağ...
 • S
  snowcape, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Soğuk algınlığınız olup olmadığını bilin. Muhtemelen soğuk algınlığı olup olmadığınızı biliyorsunuzdur. Peki soğuk algınlığına neden kalıcı mukus eşlik ettiğini biliyor musunuz? Mukus iki işlevi yerine getirir:Organları kaplayarak nemli...
 • D
  drneuro, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  İpuçlarıGüne bir bardak ılık su ve bir kaşık bal ile başlayın. Kan veya sarımsı yeşil mukus öksürmeye başlarsanız tıbbi yardım alın. Her gün ılık duş alın. Buhar nefes almayı daha iyi hale getirecektir. Gerekirse her saat veya yarım saatte bir...
 • BilgiPlatosu
  İpuçlarıGüne bir bardak ılık su ve bir kaşık bal ile başlayın. Kan veya sarımsı yeşil mukus öksürmeye başlarsanız tıbbi yardım alın. Her gün ılık duş alın. Buhar nefes almayı daha iyi hale getirecektir. Gerekirse her saat veya yarım saatte bir...
 • BilgiPlatosu
  1 Soğuk algınlığınız olup olmadığını bilin. Muhtemelen soğuk algınlığı olup olmadığınızı biliyorsunuzdur. Peki soğuk algınlığına neden kalıcı mukus eşlik ettiğini biliyor musunuz? Mukus iki işlevi yerine getirir:Organları kaplayarak nemli...
  • Sorunun Teşhisi.jpg
 • BilgiPlatosu
  1 Süt ve süt ürünlerinden uzak durun. Pek çok kişi süt ürünlerinin mukusu kötüleştirdiğine dair kanıtlara itiraz etse de, süt içtikten sonra mukusun kötüleşebileceğini düşünüyorsanız bundan kaçınmak en iyisidir. Bunun nedeni sütteki yağ...
  • Mukus Üreten Gıdalardan ve Tahriş Edici Maddelerden Kaçınmak.jpg
 • BilgiPlatosu
  1 Okaliptüs yağı kullanın. Okaliptüs yağı uzun süredir bitkisel mukus giderici bir ürün olarak kullanılmaktadır. Okaliptüs yağını kullanmanın en etkili yolu üst göğüs bölgesini hindistancevizi yağı gibi bir taşıyıcı yağla kaplamak ve ardından...
  • Bitkisel ve Doğal Çözümlerin Uygulanması.jpg
 • E
  Edip Attila, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Öksürerek boğazınızdaki balgam veya mukusu temizleyin. Eğer fazla miktarda mukus boğazınıza yerleşmişse, öksürerek onu tahliye etmenizde bir sakınca yoktur. Banyo gibi uzak bir yer bulun ve öksürerek veya el sallayarak boğazınızdaki mukusu...
 • S
  SiteYönlendirici, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  1 Öksürerek boğazınızdaki balgam veya mukusu temizleyin. Eğer fazla miktarda mukus boğazınıza yerleşmişse, öksürerek onu tahliye etmenizde bir sakınca yoktur. Banyo gibi uzak bir yer bulun ve öksürerek veya el sallayarak boğazınızdaki mukusu...
 • BilgiPlatosu
  BilgiPlatosu, Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir? makalesine yeni bir Temel Bakım sayfası ekledi.
  1 Öksürerek boğazınızdaki balgam veya mukusu temizleyin. Eğer fazla miktarda mukus boğazınıza yerleşmişse, öksürerek onu tahliye etmenizde bir sakınca yoktur. Banyo gibi uzak bir yer bulun ve öksürerek veya el sallayarak boğazınızdaki mukusu...
  • Temel Bakım.jpg
 • BilgiPlatosu
  Mukus rahatsız edicidir, kötüdür ve bazen beklenenden daha uzun süre sizinle kalır. Neyse ki boğazınızdaki mukus ve balgamdan kurtulmanın birçok yolu var. Boğazınız ve mukusunuz için temel bakımı sağlayarak başlayın. Bu işe yaramazsa bitkisel ve...
  • Boğazdaki Mukus Nasıl Temizlenir.png
 • M
  MUAMMER MÜSLİM, Poker Nasıl Oynanır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  Eller en düşükten en yükseğe doğru sıralanmıştırEl Açıklama/ÖrnekHigh Card (no pair) Hiçbir iki kart aynı değerde değildir, beş kart sıralı değildir ve beş kartın hepsi aynı türden değildir.Aynı el türlerini karşılaştırırken, yüksek...
 • M
  MUAMMER MÜSLİM, Poker Nasıl Oynanır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  İpuçlarıYüksek bahisler oynayarak blöf yapabilir veya diğer oyuncuları güçlü bir eliniz olduğuna inandırabilirsiniz. Eğer tuzağa düşerlerse, pas geçecekler ve sen de potu zayıf bir elinle alacaksın. Ayrıca, kazanılan ve kaybedilen miktarları...
 • P
  Paytr, Poker Nasıl Oynanır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Love Love ile tepki verdi.
  Eller en düşükten en yükseğe doğru sıralanmıştırEl Açıklama/ÖrnekHigh Card (no pair) Hiçbir iki kart aynı değerde değildir, beş kart sıralı değildir ve beş kartın hepsi aynı türden değildir.Aynı el türlerini karşılaştırırken, yüksek...
 • P
  Paytr, Poker Nasıl Oynanır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  İpuçlarıYüksek bahisler oynayarak blöf yapabilir veya diğer oyuncuları güçlü bir eliniz olduğuna inandırabilirsiniz. Eğer tuzağa düşerlerse, pas geçecekler ve sen de potu zayıf bir elinle alacaksın. Ayrıca, kazanılan ve kaybedilen miktarları...
 • BilgiPlatosu
  İpuçlarıYüksek bahisler oynayarak blöf yapabilir veya diğer oyuncuları güçlü bir eliniz olduğuna inandırabilirsiniz. Eğer tuzağa düşerlerse, pas geçecekler ve sen de potu zayıf bir elinle alacaksın. Ayrıca, kazanılan ve kaybedilen miktarları...
 • BilgiPlatosu
  BilgiPlatosu, Poker Nasıl Oynanır? makalesine yeni bir Poker Elleri sayfası ekledi.
  Eller en düşükten en yükseğe doğru sıralanmıştırEl Açıklama/ÖrnekHigh Card (no pair) Hiçbir iki kart aynı değerde değildir, beş kart sıralı değildir ve beş kartın hepsi aynı türden değildir.Aynı el türlerini karşılaştırırken, yüksek...
 • BilgiPlatosu
  Tavsiye AçıklamaNe zaman fold 'em diyeceğini bil - İyi bir poker oyuncusu olmanın bir parçası da bir elin ne zaman oynamaya değer olmadığını bilmektir.Size dağıtılan ellerin yarısından fazlasını oynamamayı hedefleyin. Hiçbir zaman geç...
 • BilgiPlatosu
  BilgiPlatosu, Poker Nasıl Oynanır? makalesine yeni bir Örnek Poker Oyunu Türleri sayfası ekledi.
  Oyun Kurallar Bahis ÖrneklerDraw Tüm kartlar gizlidir, ancak oyuncular daha iyi bir el elde etmek için takas yapabilir (en fazla 4 kart) İlk katılımlı bahis, kart değişiminden sonraki ikinci bahis turu 5 kartlı çekiliş, 7 kartlı çekilişStud...
 • BilgiPlatosu
  1 Beş kartlı çekilişin temellerinde ustalaşın. Bu varyasyonda, joker ve joker kartların kullanılıp kullanılmayacağı veya hangi kartların yüksek ve düşük olduğu gibi oyun başlamadan önce üzerinde anlaşmaya varılabilen isteğe bağlı kurallar...
  • Popüler Poker Çeşitlerini Öğrenme.jpg
 • BilgiPlatosu
  1 Hızlı içgüdüleri geliştirmek için pratik yapın ve diğerlerinin oynamasını izleyin. Ne kadar çok oynarsanız ve izlerseniz, o kadar hızlı ve daha iyi olursunuz. Her poker oyunu farklı olduğundan, zorlu sistemleri ezberlemeye ve uygulamaya...
  • Bir Profesyonel Gibi Görünmek.jpg
 • BilgiPlatosu
  BilgiPlatosu, Poker Nasıl Oynanır? makalesine yeni bir Bahis ve Strateji Ekleme sayfası ekledi.
  1 Başlangıç elinizdeki riskleri tahmin edin. Ne tuttuğunuzu görmek için kartlarınıza bakın. İyi kart olabilecek bir çift, 2 ardışık sayı, aynı evden olan kartlar veya resimli kartlar olup olmadığını kontrol edin. Ardından, ortak kartların ne...
 • BilgiPlatosu
  1 10 temel 5 kartlı eli ve sıralamasını öğrenin. Hangi tür poker oynarsanız oynayın eller her zaman aynı olacaktır. Farklı ellere alışmaya başlamak için bir "kopya kağıdı" yazdırın ve inceleyin. Daha sonra farklı elleri ezberleyin, böylece...
  • Bir Tur Texas Hold'em Oynamak_.jpeg
 • BilgiPlatosu
  BilgiPlatosu, Poker kategorisinde Poker Nasıl Oynanır? makalesini oluşturdu.
  Temel poker kurallarını öğrenmek mi istiyorsunuz? Poker, öğrenmesi son derece kolay ama ustalaşması zor, inanılmaz derecede popüler bir oyundur. Endişelenmeyin; bu stratejik kart oyununu basit, adım adım bir kılavuza ayıracağız. Bir sürü poker...
  • Poker Nasıl Oynanır.png
 • T
  TUFAN AKIN, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Adresini almak istediğin resmi bul. İnternet'te bulduğun görüntülerin çoğunun adresini alabilirsin. 2 Görselin orijinal hâlini görüntülediğinden emin ol. Bazı İnternet siteleri görselin tamamı yerine küçük resim görüntüler. URL’yi şimdi alırsan...
 • İ
  İhsan, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Bu yöntemin amacını anla. Bilgisayarından bir dosyaya URL atamak istiyorsan dosyayı herhangi bir dosya barındırma sitesine (Imgur gibi) yükleyebilir ve ardından bağlantısını kopyalayabilirsin. Imgur, bu amaçla en çok kullanılan örnektir. 2...
 • O
  OSMAN, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  İpuçlarıBing gibi arama motorları Google’a benzer şekilde çalışır ama Google en çok kullanılan arama motorudur.UyarılarBaşka biri tarafından oluşturulan bir resmi kullanmak istiyorsan o kişinin iznini al ve bunu resmin yanına yazdığından...
 • D
  Doll face, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Adresini almak istediğin resmi bul. İnternet'te bulduğun görüntülerin çoğunun adresini alabilirsin. 2 Görselin orijinal hâlini görüntülediğinden emin ol. Bazı İnternet siteleri görselin tamamı yerine küçük resim görüntüler. URL’yi şimdi alırsan...
 • O
  Old-fashioned Opossum, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  1 Bu yöntemin amacını anla. Bilgisayarından bir dosyaya URL atamak istiyorsan dosyayı herhangi bir dosya barındırma sitesine (Imgur gibi) yükleyebilir ve ardından bağlantısını kopyalayabilirsin. Imgur, bu amaçla en çok kullanılan örnektir. 2...
 • S
  SosyalMedyaYönetimUzmanlıkHizmetleri, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Love Love ile tepki verdi.
  İpuçlarıBing gibi arama motorları Google’a benzer şekilde çalışır ama Google en çok kullanılan arama motorudur.UyarılarBaşka biri tarafından oluşturulan bir resmi kullanmak istiyorsan o kişinin iznini al ve bunu resmin yanına yazdığından...
 • BilgiPlatosu
  İpuçlarıBing gibi arama motorları Google’a benzer şekilde çalışır ama Google en çok kullanılan arama motorudur.UyarılarBaşka biri tarafından oluşturulan bir resmi kullanmak istiyorsan o kişinin iznini al ve bunu resmin yanına yazdığından...
  • _İpuçları-Uyarılar-Referanslar.jpg
 • BilgiPlatosu
  1 Bu yöntemin amacını anla. Bilgisayarından bir dosyaya URL atamak istiyorsan dosyayı herhangi bir dosya barındırma sitesine (Imgur gibi) yükleyebilir ve ardından bağlantısını kopyalayabilirsin. Imgur, bu amaçla en çok kullanılan örnektir. 2...
  • Imgur'u Kullanma_.jpeg
 • BilgiPlatosu
  1 Adresini almak istediğin resmi bul. İnternet'te bulduğun görüntülerin çoğunun adresini alabilirsin. 2 Görselin orijinal hâlini görüntülediğinden emin ol. Bazı İnternet siteleri görselin tamamı yerine küçük resim görüntüler. URL’yi şimdi alırsan...
  • Birden Çok Tarayıcıda URL Bulma.jpeg
 • M
  Mert Alican Güreş, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Google Görsel Arama sayfasını aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://images.google.com/ adresine git. Bu, görseller için Google arama sayfasını açar. 2 Bir görsel arama sorgusu gir. Sayfanın ortasındaki metin kutusuna bir kelime veya...
 • I
  Ilgaz Eyipişiren, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Beğen Beğen ile tepki verdi.
  1 Google Chrome'u aç. Chrome uygulamasının kırmızı, sarı, yeşil ve mavi küreye benzeyen simgesine dokun.Telefonunda Google Chrome uygulaması yoksa bu uygulamayı iPhone'un App Store uygulamasından veya Android'in Google Play Store...
 • W
  WebAnalizi, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Wow Wow ile tepki verdi.
  1 Google Görsel Arama sayfasını aç. Bilgisayarının İnternet tarayıcısında https://images.google.com/ adresine git. Bu, görseller için Google arama sayfasını açar. 2 Bir görsel arama sorgusu gir. Sayfanın ortasındaki metin kutusuna bir kelime veya...
 • 0
  0NightStalker0, Resimlerin URL'si Nasıl Alınır? makalesinde BilgiPlatosu'ın {sayfa} sayfasına Love Love ile tepki verdi.
  1 Google Chrome'u aç. Chrome uygulamasının kırmızı, sarı, yeşil ve mavi küreye benzeyen simgesine dokun.Telefonunda Google Chrome uygulaması yoksa bu uygulamayı iPhone'un App Store uygulamasından veya Android'in Google Play Store...
 • BilgiPlatosu
  1 Google Chrome'u aç. Chrome uygulamasının kırmızı, sarı, yeşil ve mavi küreye benzeyen simgesine dokun.Telefonunda Google Chrome uygulaması yoksa bu uygulamayı iPhone'un App Store uygulamasından veya Android'in Google Play Store...
  • Cep Telefonunda Google’ı Kullanarak.jpeg
  • Android7chrome.png
  • Iphoneblueshare2.png
  • Android7share.png

Reklamverenlerimiz

 1. canerky3636
  İçerik Üreticisi
 2. BilgiPlatosu
  CreabyGA
 3. sadas12
  Acemi Üye
 4. turgutmedya
  Acemi Üye