• BilgiPlatosuna göstermiş olduğunuz ilgi için teşekkürler.

  BilgiPlatosu aylık istatistik

Kurallar

BilgiPlatosu:Kullanım Koşulları

BilgiPlatosu'nda misyonumuz, gezegendeki her insanın, her şeyin nasıl yapılacağını öğrenmesi için bilgilendirmektir. Bunu, dünyanın en yararlı talimatlarını oluşturmak için işbirliği yaparak yapıyoruz. Ayrıntılı, yasal olarak bağlayıcı Kullanım Koşullarımızı okumadan önce, BilgiPlatosu'nu okumak veya BilgiPlatosu'na katkıda bulunmakla ilgili bazı önemli bilgilerin bir özetini burada bulabilirsiniz:

 1. BilgiPlatosu'na gönderdiğiniz içeriğin telif haklarına sahip olmaya devam edersiniz. Bununla birlikte, içeriğinizi BilgiPlatosu'nda yayınlayarak bize onu kullanma ve değiştirme konusunda birden fazla hak vermiş olursunuz (ayrıntılar için aşağıdaki "Kullanıcı İçeriği Lisans İzinleri" bölümüne bakın).
 2. Editör topluluğumuz (aşağıdaki hizmet koşullarını yazan avukatların aksine) BilgiPlatosu'na nasıl katkıda bulunacağınıza dair ayrıntılı yönergeler geliştirdi. Yazar Kılavuzumuzu okuyarak daha fazla bilgi edinebilirsiniz .
 3. BilgiPlatosu'nda kullanıcılar tarafından oluşturulan tüm içerik metinlerini Creative Commons lisansı kapsamında lisanslıyoruz. Daha fazlasını buradan okuyun . BilgiPlatosu içeriğini bu lisansın koşulları altında yeniden yayınlamak istiyorsanız lütfen atıf yönergelerimizi takip edin . BilgiPlatosu'nda kullanıcı tarafından oluşturulmayan önemli miktarda içerik bulunmaktadır ve bu nedenle herhangi bir amaç için lisanslanmamaktadır.
 4. Gizliliğinize değer veriyoruz. Daha fazlasını Gizlilik Politikamızda ve Çerez Politikamızda okuyun.
 5. BilgiPlatosu hesabınızın ve tüm kişisel verilerinizin sitemizden silinmesini isterseniz, bunu yapmaktan memnuniyet duyarız. Konu satırına "Hesap silme isteği" yazarak Bize Ulaşın dan yazmanız ve BilgiPlatosu kullanıcı adınızı vermeniz yeterlidir .
 6. Bir sorunuz ya da endişeniz varsa ya da sadece bir teşekkür notu iletmek istiyorsanız, bize Bize Ulaşın yazabilirsiniz.

Resmi Kullanım Koşullarımız için lütfen aşağıya bakın. Bunları dikkatle okumanızı öneririz. BilgiPlatosu'nu kullandığınız ve katkıda bulunduğunuz için teşekkür ederiz. Bilgiyi dünya çapında özgürce paylaşma hedefimizi gerçekleştirmemize verdiğiniz destek için teşekkür ederiz.

Giriş

BilgiPlatosu'nun ("BilgiPlatosu", "biz" veya "bize") web sitesi, mobil ve çevrimiçi hizmetleri olan BilgiPlatosu'na hoş geldiniz. Bu sayfa, çevrimiçi ve/veya mobil hizmetlerimizi, web sitemizi, medyamızı (metin, videolar, seslendirmeler, komut dosyaları ve BilgiPlatosu tarafından oluşturulan diğer içerik dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) internetin herhangi bir yerinde (dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere) kullanabileceğiniz şartları açıklamaktadır. Hizmet üzerinde veya hizmetle bağlantılı olarak sağlanan yazılımlar (topluca "Hizmet"). Hizmete erişerek veya Hizmeti kullanarak, bu Kullanım Koşulları Sözleşmesini ("Sözleşme") okuduğunuzu, anladığınızı ve bunlara bağlı kalmayı ve bilgilerinizin BilgiPlatosu Gizlilik Politikasında belirtildiği şekilde toplanmasını ve kullanılmasını kabul ettiğinizi belirtirsiniz. Bu Sözleşme tüm ziyaretçiler, kullanıcılar ve Hizmete erişen diğer kişiler (“Kullanıcılar”) için geçerlidir.


HER HÜKÜMÜ ANLADIĞINIZDAN EMİN OLMAK İÇİN LÜTFEN BU SÖZLEŞMEYİ DİKKATLİCE OKUYUN. BU SÖZLEŞME, ANLAŞMAZLIKLARIN ÇÖZÜMÜ İÇİN BİREYSEL OLARAK TAHKİMİN KULLANILMASINI GEREKTİREN UYUŞMAZLIKLARDA ZORUNLU TAHKİM HÜKÜMÜ İÇERMEKTEDİR.

Hizmetimizin Kullanımı

BilgiPlatosu, kullanıcılara bir şeylerin nasıl yapılacağını öğrenebilecekleri ve nasıl yapılır bilgilerini başkalarıyla paylaşabilecekleri bir yer sağlar.(Forum sistemi, Nasıl Yapılır? Bloğu, Kaynak yöneticisi ve Dizin sistemi) Amacımız dünyanın en yararlı talimatlarını oluşturmak, böylece gezegendeki herkesin her şeyin nasıl yapılacağını öğrenmesini sağlamak. Hizmete yaptığınız değerli katkıları takdir ediyoruz.

A. Uygunluk.

Hizmeti yalnızca BilgiPlatosu ile bağlayıcı bir sözleşme yapabilmeniz durumunda ve yalnızca bu Sözleşmeye ve geçerli tüm yerel, eyalet, ulusal ve uluslararası yasa, kural ve düzenlemelere uygun olarak kullanabilirsiniz. Hizmet, daha önce BilgiPlatosu aracılığıyla Hizmetten çıkarılmış olan Kullanıcılar tarafından kullanılamaz. Bu Şartları kabul ederek, (i)  18 yaşında veya daha büyük olduğunuzu veya (ii) en az 13 yaşında olduğunuzu ve hizmetleri ebeveyn izniyle ve bir ebeveynin veya yasal vasinin gözetimi altında kullandığınızı onaylamış olursunuz. (Sizin adınıza bu Şartlara bağlı kalmayı kabul eden kişi.) Hizmetin 13 yaşın altındaki herhangi biri tarafından kullanılması kesinlikle yasaktır ve bu Sözleşmeyi ihlal eder. .

B. BilgiPlatosu Hizmeti.

Bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarına tabi olarak, size, Hizmetin özelliklerinin izin verdiği ölçüde Hizmeti kullanmanız için münhasır olmayan, sınırlı, devredilemez, serbestçe iptal edilebilir bir lisans verilmektedir. BilgiPlatosu bu lisansı herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle veya hiçbir neden olmaksızın feshedebilir. Buradaki şart ve koşullara bağlı olarak, BilgiPlatosu ayrıca Hizmetin her Kullanıcısına, Creative Commons Lisansımıza uygun olarak Hizmette bulunan, kullanıcı tarafından oluşturulan makale metinlerini kullanma lisansı verir. Bu lisans kapsamında, atıf gerekliliklerimize uyduğunuz sürece bu metni kişisel, ticari olmayan amaçlarla serbestçe kullanabilir, kopyalayabilir ve dağıtabilirsiniz . Lütfen buradaki hüküm ve koşulların tamamını dikkatlice okuyun. BilgiPlatosu, Hizmette ve BilgiPlatosu İçeriğinde (aşağıda tanımlandığı şekilde) burada açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutar.

C. BilgiPlatosu Hesapları.

BilgiPlatosu hesabınız, zaman zaman ve tamamen kendi takdirimize bağlı olarak oluşturabileceğimiz ve sürdürebileceğimiz hizmetlere ve işlevlere erişmenizi sağlar. Bir şirket, kuruluş veya başka bir kuruluş adına bir BilgiPlatosu hesabı açarsanız, o zaman (a) "siz", sizi ve o kuruluşu kapsar ve (b) bu kuruluşa sahip kuruluşun yetkili temsilcisi olduğunuzu beyan ve garanti edersiniz. Kuruluşu bu Sözleşmeye bağlama yetkisine sahip olduğunuzu ve kuruluş adına bu Sözleşmeyi kabul ettiğinizi beyan edersiniz. BilgiPlatosu'na üçüncü taraf bir hizmetle bağlanarak, söz konusu hizmetteki bilgilerinize söz konusu hizmetin izin verdiği şekilde erişmemize ve bu bilgileri kullanmamıza ve söz konusu hizmet için oturum açma kimlik bilgilerinizi saklamamıza izin vermiş olursunuz.

Başka bir Kullanıcının hesabını asla izinsiz kullanamazsınız. Hesabınızda meydana gelen etkinliklerden yalnızca siz sorumlusunuz ve hesap şifrenizi güvende tutmalısınız. Hesabınızda "güçlü" şifreler (büyük ve küçük harfler, sayılar ve simgelerin birleşimini kullanan şifreler) kullanmanızı öneririz. Hesabınızın herhangi bir güvenlik ihlali veya yetkisiz kullanımı durumunda BilgiPlatosu'nu derhal bilgilendirmelisiniz. BilgiPlatosu, hesabınızın yetkisiz kullanımından kaynaklanan hiçbir kayıptan sorumlu olmayacaktır.

Tercihlerinizdeki ayarları değiştirerek Kullanıcı profilinizi ve Hizmetle nasıl etkileşim kurduğunuzu kontrol edebilirsiniz . BilgiPlatosu'na e-posta adresinizi vererek, posta yoluyla iletişim yerine, yasaların gerektirdiği bildirimler de dahil olmak üzere, size Hizmetle ilgili bildirimler göndermek için e-posta adresinizi kullanmamıza izin vermiş olursunuz. Ayrıca e-posta adresinizi, Hizmetin özelliklerindeki değişiklikler ve özel teklifler gibi başka mesajlar göndermek için de kullanabiliriz. Bu tür e-posta mesajları almak istemiyorsanız Tercihler bölümünden vazgeçebilir veya tercihlerinizi değiştirebilirsiniz . Bu seçeneği devre dışı bırakmanız güncellemeler, iyileştirmeler veya tekliflerle ilgili e-posta mesajları almanızı engelleyebilir.

D. Hizmet Kuralları.

Aşağıdaki yasaklı faaliyetlerden herhangi birine katılmamayı kabul edersiniz: (i) spam, zincirleme mesajlar veya diğer istenmeyen e-postaların iletilmesi; (ii) Sistem bütünlüğüne veya güvenliğine müdahale etmeye, tehlikeye atmaya veya Hizmeti çalıştıran sunuculara veya sunuculardan gelen iletimlerin şifresini çözmeye çalışmak; (iii) tamamen kendi takdirimize bağlı olarak altyapımıza makul olmayan veya orantısız derecede büyük bir yük getiren veya getirebilecek herhangi bir eylemde bulunmak; (iv) Hizmet aracılığıyla geçersiz veriler, virüsler, solucanlar veya diğer yazılım aracılarının yüklenmesi; (v) Hizmetteki hesap adları da dahil olmak üzere kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerin toplanması veya derlenmesi; (vii) başka bir kişinin kimliğine bürünmek veya bir kişi veya kuruluşla olan ilişkinizi başka şekilde yanlış tanıtmak, dolandırıcılık yapmak; (viii) Hizmetin düzgün çalışmasına müdahale etmek; (ix) Hizmetin herhangi bir içeriğine, Hizmet tarafından sağlanan veya yetkilendirilenler dışında herhangi bir teknoloji veya araçla erişim; (x) BilgiPlatosu'nun açık yazılı izni olmadan, Hizmetteki içeriği veya verileri makine öğrenimini eğitmek veya yapay zeka modellerinde kullanmak için kullanmak veya kopyalamak; veya (xi) herhangi bir içeriğin kullanımını veya kopyalanmasını engelleyen veya kısıtlayan veya Hizmetin veya içindeki içeriğin kullanımına sınırlamalar uygulayan özellikler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmete erişimi önlemek veya kısıtlamak için kullanabileceğimiz önlemleri atlamak.

Bir arama motoru veya robot işletiyorsanız ya da tüm BilgiPlatosu İçeriğinin önemli bir kısmını yeniden yayınlıyorsanız (makul takdirimize bağlı olarak belirleyebileceğimiz gibi), şu kurallara uymalısınız:

 • Açıklayıcı bir kullanıcı aracısı başlığı kullanmalısınız;
 • BilgiPlatosu'na belirgin bir atıf yapmalısınız;
 • robots.txt dosyasını her zaman takip etmelisiniz; Ve
 • Kullanıcı aracısı dizenizde veya varsa web sitenizde sizinle nasıl iletişim kuracağınızı açıkça belirtmelisiniz.

Önceden bildirimde bulunmaksızın Hizmeti değiştirebiliriz; Hizmeti veya Hizmetin özelliklerini size veya genel olarak kullanıcılara sağlamayı durdurmak; veya Hizmet için kullanım sınırları oluşturabiliriz. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmünü tamamen kendi kararımıza göre ihlal etmeniz veya hiçbir sebep göstermeden, herhangi bir nedenle bildirimde bulunmaksızın ve hiçbir sorumluluk üstlenmeksizin Hizmete erişiminizi kalıcı veya geçici olarak sonlandırabilir veya askıya alabiliriz. Herhangi bir sebeple veya sebepsiz fesih durumunda, bu Sözleşmeye bağlı kalmaya devam edersiniz.

Diğer BilgiPlatosu Kullanıcılarıyla olan etkileşimlerinizden yalnızca siz sorumlusunuz. Sizinle diğer Kullanıcılar arasındaki anlaşmazlıkları izleme hakkımızı saklı tutuyoruz ancak hiçbir yükümlülüğümüz yok. BilgiPlatosu'nun, diğer Kullanıcılarla olan etkileşimleriniz veya herhangi bir Kullanıcının eylemi veya eylemsizliği konusunda hiçbir sorumluluğu olmayacaktır.

Güvenilir Kullanıcılar

BilgiPlatosu, Hizmetin belirli yönlerini izlemek veya sağlamak için belirli Kullanıcılara yönetici ayrıcalıkları sağlayabilir ("Güvenilir Kullanıcılar yada sistemde kullandığımız isim ile MODERATÖRLER"). Bu ayrıcalıklar, sınırlama olmaksızın, diğer Kullanıcılar tarafından sağlanan Kullanıcı İçeriğini kaldırma veya diğer Kullanıcıların Hizmeti kullanımını izleme yeteneğini içerebilir. Şüpheye mahal vermemek için, BilgiPlatosu Güvenilir Kullanıcıları arasında, bunlarla sınırlı olmamak üzere, "Yöneticiler" (diğer adıyla Moderatör veya Yöneticiler) ve "uzmanlar" yer alır. BilgiPlatosu'nun Güvenilir Kullanıcı statünüzü herhangi bir zamanda herhangi bir nedenle veya hiçbir neden olmaksızın iptal edebileceğini ve rolünüze bağlı olarak BilgiPlatosu ile başka sözleşmeler yapmanızı gerektirebileceğini kabul edersiniz.

Güvenilir Kullanıcıysanız, diğer Kullanıcıların kişisel bilgilerine erişebileceğinizi kabul edersiniz ve bu bilgileri BilgiPlatosu Gizlilik Politikasına ve burada yer alan gizlilik yükümlülüklerine uygun olarak kullanacağınızı beyan ve garanti edersiniz. Ayrıca, BilgiPlatosu Gizli Bilgilerine (aşağıda tanımlandığı gibi) erişebileceğinizi kabul edersiniz ve Güvenilir Kullanıcı olarak hizmet verdiğiniz her zaman ve sonrasında, kesinlikle gizli tutacağınızı ve aşağıdakiler dışında kullanmayacağınızı beyan ve garanti edersiniz: BilgiPlatosu adına yetkili hizmetlerin yerine getirilmesi için gerekli olduğu ölçüde BilgiPlatosu'ndan faydalanmak ve BilgiPlatosu'ndan elde ettiğiniz herhangi bir BilgiPlatosu Gizli Bilgisini her durumda BilgiPlatosu'nun yazılı izni olmadan hiçbir kişiye, firmaya, şirkete veya başka bir kuruluşa ifşa etmemek veya bir Güvenilir Kullanıcı olarak BilgiPlatosu ile olan ilişkiniz veya herhangi bir hizmeti yerine getirmeniz ile bağlantılı olarak veya bunun bir sonucu olarak, söz konusu BilgiPlatosu Gizli Bilgileri kamuya açık ve herhangi bir haksız fiil olmaksızın genel kullanıma sunulana kadar başka bir şekilde elde edemezsiniz. (Sizin veya söz konusu öğe veya öğelerle ilgili olarak gizlilik yükümlülüğü altında olan diğer kişilerin.) Ayrıca, BilgiPlatosu tarafından açıkça izin verilmedikçe, bu tür BilgiPlatosu Gizli Bilgilerinin kopyalarını almamayı ve BilgiPlatosu'na geri dönmeyi veya BilgiPlatosu'nun talebi üzerine BilgiPlatosu Gizli Bilgilerini içeren tüm kopyaları veya materyalleri silmeyi kabul ediyorsunuz.

"BilgiPlatosu Gizli Bilgileri"nin genel olarak BilgiPlatosu dışında bilinmeyen veya mevcut olmayan bilgi ve fiziksel materyal ile üçüncü taraflarca güvenle BilgiPlatosu'na emanet edilen bilgi ve fiziksel materyal anlamına geldiğini anlıyorsunuz. BilgiPlatosu Gizli Bilgileri, sınırlama olmaksızın şunları içerir: teknik veriler, analitik veriler, Kullanıcı İnternet Protokolü (IP) adresleri, Kullanıcılarla ilgili her türlü kişisel bilgi, yazılım kodları ve tasarımları, algoritmalar, kamuya açık olmayan ticari bilgiler ve kamuya açık olmayan diğer bilgiler Güvenilir Kullanıcı olarak hizmet verirken erişim kazanırsınız.

Kullanıcı İçeriği

Hizmet, Kullanıcıların profil bilgileri, eğitici ve bilgilendirici materyaller, fotoğraflar, resimler, yorumlar, sorular ve diğer içerik veya bilgiler gibi içeriklerin (Kullanıcının Hizmette sunduğu, yayınladığı, görüntülediği veya başka şekilde kullanıma sunduğu tüm materyaller) yayınlamasına olanak tanır. ("Kullanıcı İçeriği”). Sizin tarafınızdan oluşturulan Kullanıcı İçeriği üzerinde hiçbir mülkiyet hakkı talep etmiyoruz. Oluşturduğunuz Kullanıcı İçeriği size ait kalır; ancak Kullanıcı İçeriğini Hizmet aracılığıyla paylaşarak, başkalarının Kullanıcı İçeriğinizi bu Sözleşmeye uygun olarak görüntülemesine, düzenlemesine ve/veya paylaşmasına izin vermeyi kabul edersiniz (aşağıdaki "Kullanıcı İçeriği Lisans İzinleri" bölümüne bakın). BilgiPlatosu, tamamen kendi takdirine bağlı olarak, Hizmet aracılığıyla paylaşılan herhangi bir Kullanıcı İçeriğini kaldırma hakkına sahiptir (ancak bu bir yükümlülük değildir).

Aşağıdaki özelliklere sahip Kullanıcı İçeriğini yayınlamamayı kabul edersiniz: (i) size, başka herhangi bir kişiye zarar verme, fiziksel veya zihinsel yaralanma, duygusal sıkıntı, ölüm, sakatlık, şekil bozukluğu veya fiziksel veya zihinsel hastalık riski oluşturabilecek veya herhangi bir hayvan; (ii) herhangi bir kişiye veya mülke yönelik başka herhangi bir kayıp veya hasar riski oluşturabilecek; (iii) çocukları uygunsuz içeriğe maruz bırakarak, kişisel olarak tanımlanabilir ayrıntılar isteyerek veya başka şekilde çocuklara zarar vermeye veya istismar etmeye çalışan; (iv) bir suç veya haksız fiil teşkil eden veya buna katkıda bulunan; (v) yasa dışı, zararlı, taciz edici, ırksal veya etnik açıdan saldırgan, iftira niteliğinde, ihlal edici, kişisel mahremiyet veya tanıtım haklarını ihlal eden, taciz edici, diğer insanları (kamuya açık veya başka şekilde) küçük düşürücü, iftira niteliğinde olduğunu düşündüğümüz herhangi bir bilgi veya içerik içeren, tehdit edici, saygısız, müstehcen veya başka bir şekilde sakıncalı; (vi) yasadışı olan herhangi bir bilgi veya içerik içerir (menkul kıymetler kanunu kapsamında içeriden öğrenilen bilgilerin veya başka bir tarafın ticari sırlarının ifşa edilmesi dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere); (vii) herhangi bir yasa veya sözleşmeye dayalı ya da güvene dayalı ilişkiler kapsamında sunma hakkına sahip olmadığınız herhangi bir bilgi veya içerik içeriyorsa; veya (viii) doğru ve güncel olmadığını bildiğiniz herhangi bir bilgi veya içerik içeriyorsa. Yayınladığınız herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin, Fikri Mülkiyet Hakları (aşağıda tanımlandığı gibi) veya gizlilik hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, hiçbir türde üçüncü taraf hakkını ihlal etmediğini ve etmeyeceğini kabul edersiniz. BilgiPlatosu, BilgiPlatosu'nun tamamen kendi takdirine bağlı olarak bu hükümleri ihlal ettiğine veya Hizmet için başka bir şekilde uygunsuz olduğuna inandığı herhangi bir Kullanıcı İçeriğini reddetme ve/veya kaldırma hakkını saklı tutar, ancak bununla yükümlü değildir. Kullanıcı İçeriğinizi Hizmette yayınlamanın, onu Türkiye Cumhuriyeti içerisindeki herhangi bir hak kuruluşuna kaydettirmenin yerine geçmediğini anlıyorsunuz.

Bu Sözleşmenin amaçları doğrultusunda, "Fikri Mülkiyet Hakları" tüm patent hakları, telif hakkı hakları, maske çalışma hakları, manevi haklar, tanıtım hakları, ticari marka, ticari takdim şekli ve hizmet markası hakları, şerefiye, ticari sır hakları ve diğer fikri mülkiyet hakları anlamına gelir. Şu anda var olan veya bundan sonra ortaya çıkabilecek tüm başvurular ve bunlara ilişkin tesciller, yenilemeler ve uzatmalar, herhangi bir eyaletin, ülkenin, bölgenin veya diğer yargı yetkisinin yasaları kapsamındadır.

Kullanıcı İçeriğinizle bağlantılı olarak aşağıdakileri onaylıyor, beyan ediyor ve garanti ediyorsunuz:

A. Kullanıcı İçeriğinde kimliği belirlenebilen her gerçek kişinin, söz konusu kişinin adını veya benzerliğini Hizmet ve bu Sözleşmede öngörülen şekilde kullanması için yazılı iznine sahipsiniz ve bu tür kişilerin her biri, sizi bu Sözleşmede ortaya çıkabilecek her türlü yükümlülükten muaf tutmuştur. 

B. Kullanıcı İçeriğiniz ve BilgiPlatosu'nun bu Sözleşme ve Hizmet tarafından tasarlandığı şekliyle kullanımı, herhangi bir yasayı ihlal etmeyecek veya herhangi bir üçüncü tarafın, Fikri Mülkiyet Hakları ve gizlilik hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir hakkını ihlal etmeyecektir.

C. BilgiPlatosu, bu Sözleşme kapsamında verilen Kullanıcı İçeriğinize ilişkin hakları, herhangi bir toplu iş sözleşmesi kapsamında veya başka bir şekilde ödenecek lonca ücretleri, bakiyeler, ödemeler, ücretler veya telif ücretlerinin ödenmesinden sorumlu olmaksızın kullanabilir.

D. Bildiğimiz kadarıyla, bize sağladığınız tüm Kullanıcı İçeriğiniz ve diğer bilgiler gerçek ve doğrudur.

BilgiPlatosu, sizin veya başka bir Kullanıcının veya üçüncü tarafın Hizmet üzerinden yayınladığı veya gönderdiği herhangi bir Kullanıcı İçeriğine ilişkin hiçbir sorumluluk kabul etmez ve hiçbir yükümlülük üstlenmez. Kullanıcı İçeriğinizden ve bunu göndermenin veya yayınlamanın sonuçlarından yalnızca siz sorumlu olacaksınız ve Kullanıcı İçeriğinizin çevrimiçi dağıtımı ve yayınlanması için yalnızca pasif bir kanal olarak hareket ettiğimizi kabul edersiniz. Yanlış, sakıncalı, çocuklar için uygun olmayan veya başka bir şekilde amacınıza uygun olmayan Kullanıcı İçeriğine maruz kalabileceğinizi anlıyor ve kabul ediyorsunuz ve Kullanımızın bir sonucu olarak maruz kaldığınızı iddia ettiğiniz zararlardan BilgiPlatosu'nun sorumlu olmayacağını kabul ediyorsunuz. 

Kullanıcı İçeriği Lisans Hibeleri

A. BilgiPlatosu'na Lisans Verme.

Hizmette herhangi bir Kullanıcı İçeriği yayınlayarak, BilgiPlatosu'na telifsiz, alt lisanslanabilir, devredilebilir, kalıcı, geri alınamaz, münhasır olmayan, dünya çapında bir kullanım lisansı verdiğinizi açıkça kabul, beyan ve garanti edersiniz. Tüm bu Kullanıcı İçeriğini ve Kullanıcı İçeriğinizde yer alan adınız, sesiniz ve/veya benzerliğinizi çoğaltabilir, değiştirebilir, yayınlayabilir, bunlarla ilgili bilgileri listeleyebilir, düzenleyebilir, tercüme edebilir, dağıtabilir, ortak kullanıma sunabilir, kamuya açık olarak sunabilir, kamuya açık olarak görüntüleyebilir ve bunlardan türetilmiş çalışmalar yapabiliriz. Tamamen veya kısmen ve şu anda bilinen veya bundan sonra geliştirilecek herhangi bir biçimde, tanıtım ve yeniden dağıtım da dahil olmak üzere Hizmet ve BilgiPlatosu'nun (ve haleflerinin ve bağlı kuruluşlarının) işleriyle bağlantılı olarak kullanılmak üzere medya veya teknoloji Hizmetin bir kısmı veya tamamı (ve bundan türetilen çalışmalar) herhangi bir medya formatında ve herhangi bir medya kanalı aracılığıyla dağıtabiliriz. Hizmete gönderdiğiniz herhangi bir Kullanıcı İçeriğinin sahibi olmaya devam edeceksiniz ve bunu ticari veya ticari olmayan amaçlarla istediğiniz şekilde dağıtmakta özgürsünüz.

B. Kullanıcılara Lisans Verilmesi
 

(1) Metin İçeriği. Kullanıcılar tarafından Hizmete gönderilen tüm metinler, burada belirtildiği gibi bir Creative Commons lisansı kapsamında BilgiPlatosu tarafından diğer Kullanıcılara alt lisanslanmıştır. Creative Commons lisansı, bu tür kullanıcı tarafından oluşturulan metin içeriğinin, kullanıldığı ve lisans koşullarında belirtildiği şekilde orijinal yazara atfedildiği sürece kişisel, ticari olmayan amaçlarla serbestçe kullanılmasına izin verir. Makalelerimizin ücretsiz olarak yayınlanmasına izin vermek, BilgiPlatosu'un günlük yaşamın sorunlarını çözme konusunda daha fazla insana ücretsiz olarak talimatlar sunarak misyonunu gerçekleştirmesine yardımcı olur. Bu hedefi desteklemek için BilgiPlatosu, Hizmetin her Kullanıcısına, Creative Commons CC BY-NC-SA 3.0 Lisansının hüküm ve koşulları kapsamında Kullanıcıların Hizmete katkıda bulunduğu tüm metin içeriği için bir lisans verir. Lütfen lisans şartlarını dikkatlice okuduğunuzdan emin olun. Kullanıcı İçeriğinize ilişkin tüm haklara, mülkiyet haklarına ve menfaatlere sahip olmaya devam edersiniz ve bunu ticari veya ticari olmayan amaçlarla dilediğiniz gibi dağıtmakta özgürsünüz.

(2) Resim İçeriği: Hizmete görsel yüklediğinizde, BilgiPlatosu'nun görsel tabanlı Kullanıcı İçeriğinizi dağıtabileceği kabul edersiniz. BilgiPlatosu Hizmet Kullanıcılarına, herhangi bir görüntü tabanlı Kullanıcı İçeriğinin BilgiPlatosu'na lisanslandığı lisansın koşulları kapsamında belirtilen tüm hakları vermektedir.

Üçüncü Taraf İçeriği: YouTube Videoları

Belirli BilgiPlatosu sayfaları, YouTube API Hizmeti'nden gömülü videolar biçiminde üçüncü taraf içeriği içerir. Bu videoları kullanımınız, YouTube Hizmet Şartları'nda tamamını okuyabileceğiniz YouTube Hizmet Şartları'na tabidir .

Mobil Yazılım

A. Mobil Yazılım.

Hizmete bir mobil cihaz aracılığıyla erişim sağlamak için bir yazılım (“Mobil Yazılım”) sunabiliriz. Mobil Yazılımı kullanmak için Mobil Hizmetle uyumlu bir mobil cihazınız olması gerekir. BilgiPlatosu, Mobil Yazılımın mobil cihazınızla uyumlu olacağını garanti etmez. BilgiPlatosu, işbu belgeyle size Mobil Yazılımın derlenmiş kod kopyasını kişisel kullanımınız için yalnızca sizin sahip olduğunuz veya kiraladığınız bir mobil cihazdaki bir BilgiPlatosu hesabı için kullanmanız için münhasır olmayan, devredilemez, iptal edilebilir bir lisans vermektedir. BilgiPlatosu sıklıkla mobil yazılımı açık kaynak lisansı altında yayınlar. Yazılımı kullanımınızı düzenleyen lisansın belirli koşulları, yazılımı indirmeden önce size gösterilecektir. Yazılımı indirerek ve kullanarak, geçerli herhangi bir lisansın şartlarını kabul etmiş olursunuz. BilgiPlatosu'nun zaman zaman Mobil Yazılımın yükseltilmiş sürümlerini yayınlayabileceğini ve mobil cihazınızda kullandığınız Mobil Yazılım sürümünü otomatik olarak elektronik olarak yükseltebileceğini kabul edersiniz. Mobil cihazınızda bu tür bir otomatik yükseltmeye izin veriyorsunuz ve bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarının bu tür yükseltmelerin tümü için geçerli olacağını kabul ediyorsunuz. Mobil Yazılıma dahil edilebilecek herhangi bir üçüncü taraf kodu, söz konusu kodun kullanımına izin veren, varsa, geçerli açık kaynak veya üçüncü taraf lisans EULA'sı kapsamındadır. Yukarıdaki lisans verilmesi, Mobil Yazılımın veya herhangi bir kopyasının satışı değildir ve BilgiPlatosu veya üçüncü taraf ortakları veya tedarikçileri, Mobil Yazılıma (ve bunun herhangi bir kopyasına) ilişkin tüm hakları, mülkiyeti ve menfaatleri elinde tutar. Bu Sözleşmede açıkça belirtilmediği sürece, burada belirtilen hak, görev veya yükümlülüklerden herhangi birini devretme girişiminiz geçersizdir. BilgiPlatosu, bu Sözleşme veya yazılımla ilişkili açık kaynak lisansları kapsamında açıkça verilmeyen tüm hakları saklı tutar. 

B. iTunes'tan Mobil Yazılım.

Aşağıdakiler, iTunes Store'dan edindiğiniz tüm Mobil Yazılımlar ("iTunes Kaynaklı Yazılım") için geçerlidir: Bu Sözleşmenin Apple değil, yalnızca sizinle BilgiPlatosu arasında olduğunu ve Apple'ın iTunes Kaynaklı Yazılım konusunda hiçbir sorumluluğunun olmadığını onaylıyor ve kabul ediyorsunuz. Yazılım veya içeriği. iTunes Kaynaklı Yazılımı kullanımınız App Store Hizmet Koşullarına uygun olmalıdır. Apple'ın, iTunes Kaynaklı Yazılımla ilgili olarak herhangi bir bakım ve destek hizmeti sağlama konusunda hiçbir yükümlülüğünün olmadığını kabul edersiniz. iTunes Kaynaklı Yazılımın geçerli herhangi bir garantiye uymaması durumunda, Apple'ı bilgilendirebilirsiniz; Apple, iTunes Kaynaklı Yazılımın satın alma fiyatını size iade edecektir; Yürürlükteki yasaların izin verdiği azami ölçüde, Apple'ın iTunes Kaynaklı Yazılımla ilgili başka hiçbir garanti yükümlülüğü olmayacak ve herhangi bir garantiye uyulmaması nedeniyle ilişkilendirilebilecek diğer iddialar, kayıplar, yükümlülükler, hasarlar, maliyetler veya masraflar Apple'ın yalnızca bu Sözleşmeye ve yazılımın sağlayıcısı olarak BilgiPlatosu için geçerli olan yasalara tabi olacaktır. Apple'ın, aşağıdakiler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, iTunes Kaynaklı Yazılıma veya iTunes Kaynaklı Yazılıma sahip olmanız ve/veya onu kullanımınıza ilişkin sizin veya herhangi bir üçüncü tarafın iddialarının ele alınmasından sorumlu olmadığını kabul edersiniz: (i) ürün sorumluluğu iddialar; (ii) iTunes Kaynaklı Yazılımın yürürlükteki herhangi bir yasal veya düzenleyici gereksinime uymadığına ilişkin herhangi bir iddia; ve (iii) tüketicinin korunması veya benzer mevzuat kapsamında ortaya çıkan talepler; ve bu tür tüm iddialar yalnızca bu Sözleşmeye ve yazılımın sağlayıcısı olarak BilgiPlatosu'na uygulanan yasalara tabidir. Herhangi bir üçüncü tarafın iTunes Kaynaklı Yazılımın veya bu iTunes Kaynaklı Yazılıma sahip olmanızın ve onu kullanmanızın üçüncü tarafın fikri mülkiyet haklarını ihlal ettiğine dair iddiada bulunması durumunda, soruşturmadan yalnızca Apple'ın değil BilgiPlatosu'nun sorumlu olacağını kabul edersiniz. Bu tür fikri mülkiyet ihlali iddialarının bu Sözleşmenin gerektirdiği ölçüde savunulması, çözümlenmesi ve ibra edilmesi. Siz ve BilgiPlatosu, Apple'ın ve Apple'ın yan kuruluşlarının, iTunes Kaynaklı Yazılım lisansınızla ilgili olarak bu Sözleşmenin üçüncü taraf lehtarları olduğunu ve bu Sözleşmenin hüküm ve koşullarını kabul etmeniz üzerine Apple'ın bu Sözleşmeyi iTunes Kaynaklı Yazılım lisansınızla ilgili olarak bu Sözleşmenin üçüncü taraf lehtarı olarak size karşı bu Sözleşmeyi uygulama hakkı (ve bu hakkı kabul etmiş sayılacaktır).

Mülkiyet Haklarımız

Kullanıcı İçeriğiniz dışında, Kullanıcının katkıda bulunduğu herhangi bir makale metni veya burada açıkça belirtildiği şekliyle, Yazılım, görseller, grafikler, resimler, metinler, logolar, patentler, ticari markalar, hizmet dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere Hizmet ve burada yer alan veya aktarılan tüm materyaller diğer Kullanıcılara ait markalar, telif hakları, fotoğraflar, ses, videolar, müzik ve Kullanıcı İçeriği ("BilgiPlatosu İçeriği") ve bunlarla ilgili tüm Fikri Mülkiyet Hakları, BilgiPlatosu'nun ve onun lisans verenlerinin (paylaşım yapan diğer Kullanıcılar dahil) münhasır mülkiyetindedir. Hizmete Kullanıcı İçeriği). Burada açıkça belirtilmediği sürece, bu Sözleşmedeki hiçbir şey, söz konusu Fikri Mülkiyet Hakları kapsamında veya kapsamında bir lisans oluşturduğu kabul edilmeyecektir ve siz, bunları satmamayı, lisanslamamayı, kiralamamayı, değiştirmemeyi, dağıtmamayı, kopyalamamayı, çoğaltmamayı, aktarmamayı, kamuya teşhir etmemeyi, Herhangi bir BilgiPlatosu İçeriğinden türetilmiş çalışmaları kamuya açık olarak gerçekleştirmek, yayınlamak, uyarlamak, düzenlemek veya oluşturmak. BilgiPlatosu İçeriğinin bu Sözleşmede açıkça izin verilmeyen herhangi bir amaçla kullanılması kesinlikle yasaktır.


Hizmetin veya ürünlerimizin nasıl geliştirileceğine dair ("Fikirler") dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, Hizmet hakkında yorum veya fikir göndermeyi seçebilirsiniz veya biz sizi Hizmetle ilgili yorum veya fikir göndermeye davet edebiliriz. Herhangi bir Fikri göndererek, açıklamanızın karşılıksız, talep edilmemiş ve kısıtlama olmaksızın olduğunu ve BilgiPlatosu'nu herhangi bir vekalet veya başka bir yükümlülük altına sokmayacağını ve Fikri size herhangi bir ek tazminat ödemeden kullanmakta ve/veya ifşa etmekte özgür olduğumuzu kabul edersiniz. Fikri gizli olmayacak şekilde veya başka bir şekilde herhangi bir kişiye iletebilirsiniz. Ayrıca, gönderiminizi kabul ederek BilgiPlatosu'nun, daha önce BilgiPlatosu tarafından bilinen, çalışanları tarafından geliştirilen veya sizin dışınızdaki kaynaklardan elde edilen benzer veya ilgili fikirleri kullanma hakkından feragat etmediğini de kabul edersiniz.

BilgiPlatosu Mülkiyeti

Hizmetin belirli yönleri, belirli itibar veya durum göstergeleri (“BilgiPlatosu Mülkiyeti”) elde etmenize olanak tanıyabilir. Kullanılan terminolojiye bakılmaksızın BilgiPlatosu Mülkiyetinin, yalnızca bu Sözleşmenin şartlarına tabi olan ve tamamen BilgiPlatosu'nun takdirine bağlı olarak dağıtıma açık sınırlı bir lisans hakkını temsil ettiğini anlıyor ve kabul ediyorsunuz. BilgiPlatosu Mülkü hiçbir zaman BilgiPlatosu'ndan herhangi bir miktar para veya parasal değer karşılığında kullanılamaz. Hizmete erişmek için kullandığınız hesabın sahibi olmadığınızı veya BilgiPlatosu tarafından veya BilgiPlatosu sunucularında saklanan verilere, herhangi bir veya tümünü temsil eden veya kapsayan veriler dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, herhangi bir erişim hakkına veya hakka sahip olmadığınızı kabul edersiniz. BilgiPlatosu Mülkünüzün, BilgiPlatosu'nun, herhangi bir genel veya özel durumda, tamamen kendi takdirine bağlı olarak uygun gördüğü şekilde BilgiPlatosu Mülkiyetini yönetme, düzenleme, kontrol etme, değiştirme ve/veya ortadan kaldırma konusunda mutlak hakka sahip olduğunu ve BilgiPlatosu'nun, kendi kararına dayanarak size karşı hiçbir sorumluluğunun olmayacağını kabul edersin. Bu hakkın kullanılması. BilgiPlatosu sunucularındaki tüm verilerin silinmesini, değiştirilmesini veya aktarılmasını içerir.

SİZİN YA DA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN BU TÜR VERİLERE ATTIĞI HERHANGİ BİR DEĞERE BAĞLI OLARAK, BilgiPlatosu SUNUCULARINDA BULUNAN HERHANGİ BİR VERİ, HESAP GEÇMİŞİNİN VE HESAP İÇERİĞİNİN HERHANGİ BİR NEDENLE HERHANGİ BİR ZAMANDA SİLİNEBİLECEĞİNİ, DEĞİŞTİRİLEBİLECEĞİNİ, TAŞINABİLECEĞİNİ VEYA AKTARILACAĞINI ANLIYORSUNUZ VE KABUL EDİYORSUNUZ. BİLDİRİMLİ VEYA BİLDİRİMSİZ VE HERHANGİ BİR SORUMLULUK OLMADAN, YALNIZCA BilgiPlatosu'NUN TAKDİRİNDEDİR. BilgiPlatosu, BilgiPlatosu SUNUCULARINDA BULUNAN HERHANGİ BİR VERİYLE İLİŞKİLİ HERHANGİ BİR DEĞER, NAKİT VEYA BAŞKA BİR ŞEYİ SAĞLAMAZ VEYA GARANTİ VERMEZ VE AÇIKÇA REDDEDER.

Tıbbi bilgi

Kullanıcı İçeriği olsun ya da olmasın, Hizmette bulunan herhangi bir tıbbi içerik, tıbbi tavsiye ya da tıbbi teşhis ya da tedaviye yönelik talimat niteliğinde değildir ve hiçbir doktor-hasta ya da psikoterapist-hasta ilişkisi oluşturulmamıştır ya da kurulması amaçlanmamaktadır. Tıbbi bir acil durumla karşı karşıya olduğunuzu düşünüyorsanız derhal doktorunuzu veya yerel acil durum numaranızı arayın. Hizmet, profesyonel tıbbi tavsiye, muayene, teşhis veya tedavinin yerine geçmez. Tıbbi bir durum için tedavi aramayı geciktirmemeli veya bundan vazgeçmemeli veya Hizmet tarafından sağlanan veya Hizmette bulunan herhangi bir Kullanıcı İçeriğine veya diğer içeriğe dayalı profesyonel tıbbi tavsiyeleri göz ardı etmemelisiniz. Tedaviye başlamadan veya tedaviyi değiştirmeden önce daima doktorunuzun veya başka bir kalifiye sağlık uzmanının tavsiyesine başvurmalısınız. Hizmet, bir doktor veya nitelikli sağlık hizmeti sağlayıcısının denetimi olmadan hastalıkları veya tıbbi durumları teşhis etmek, tedavi etmek, tedavi etmek veya önlemek için kullanılmamalıdır. Hizmet, Hizmette bulunan hiçbir testi, doktoru, ürünü, prosedürü, görüşü veya diğer bilgileri önermez veya onaylamaz. Hizmet, Gıda ve İlaç İdaresi veya herhangi bir eyalet veya ulusal sağlık kurulu tarafından denetlenmemektedir. BilgiPlatosu'da kamuya açık olarak yayınlanan veya bir Kullanıcıya istenmeyen bir mesajla gönderilen bilgiler gizli değildir ve tıbbi olarak ilgili herhangi bir Kullanıcı İçeriği sağlayan Kullanıcının açık rızası olmadan doktor-hasta veya psikoterapist-hasta ilişkisi kurmaz.

Hukuki Bilgi

Hukuki konulara ilişkin Kullanıcı İçeriği ve Hizmette görünen diğer hukuki bilgiler, hukuki tavsiye niteliğinde değildir veya bir avukat-müvekkil ilişkisi kurma amacı taşımaz. Yasal bir hak talebiniz olduğuna inanıyorsanız seçeneklerinizi görüşmek üzere derhal şehrinizde (veya ülkenizde) lisanslı bir avukatla iletişime geçin. Çoğu baros bir avukat bulmanızda size yardımcı olacak hizmetlere sahiptir. Hizmet yalnızca bilgilendirme amaçlıdır ve Hizmette bulunan herhangi bir içeriğin gerçek, doğru veya doğru olduğuna dair hiçbir garanti verilmemektedir. Hizmette bulunan herhangi bir şeye dayanarak hiçbir işlem yapılmamalı, geciktirilmemeli veya ertelenmemelidir. Hizmet, profesyonel hukuki tavsiyenin veya belirli gerçeklere ilişkin hukuki tavsiye sunma talebinin yerine geçmez. Bu uyarıyı dikkate almamanız ve belirli veya gizli bilgileri özel mesajla göndermeniz veya yorum olarak yayınlamanız durumunda, bu bilgiyi gizli tutma veya çıkarlarınıza aykırı herhangi bir beyanı durdurma veya bundan vazgeçme yükümlülüğü yoktur. Yasal tavsiye almayı geciktirmemeli veya bundan vazgeçmemeli veya Hizmette bulunan herhangi bir şeye dayanarak profesyonel hukuki tavsiyeyi göz ardı etmemelisiniz. Bu tür hukuki tavsiye almada gecikme, yürürlükteki zaman aşımı kanunlarına bağlı olarak sahip olabileceğiniz her türlü hak talebinden feragat edilmesiyle sonuçlanabilir. Hizmet herhangi bir eyalet veya ulusal baro birliği tarafından denetlenmemektedir. BilgiPlatosu'nda kamuya açık olarak yayınlanan veya bir Kullanıcıya istenmeyen mesajla gönderilen bilgiler gizli değildir ve Kullanıcının açık rızası olmadan avukat-müvekkil ilişkisi kurmaz.

Mahremiyet

Kullanıcılarımızın gizliliğine önem veriyoruz. Hizmetleri kullanarak, kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizin ve toplu verilerin Gizlilik Politikamızda belirtildiği şekilde toplanmasına, kullanılmasına ve ifşa edilmesine ve kişisel olarak tanımlanabilir bilgilerinizin Gizlilik Politikamızda toplanmasına, kullanılmasına, aktarılmasına ve işlenmesine izin verdiğinizi anlıyorsunuz.

Güvenlik

BilgiPlatosu kişisel bilgilerinizin bütünlüğüne ve güvenliğine önem verir. Ancak yetkisiz üçüncü tarafların güvenlik önlemlerimizi hiçbir zaman aşamayacağını veya kişisel bilgilerinizi uygunsuz amaçlarla kullanamayacağını garanti edemeyiz. Kişisel bilgilerinizi riski size ait olmak üzere sağladığınızı kabul edersiniz.

DMCA Bildirimi

Sanatçı ve içerik sahibi haklarına saygı duyduğumuz için, iddia edilen ihlal bildirimlerine 1998 Dijital Binyıl Telif Hakkı Yasası'na ("DMCA") uygun olarak yanıt vermek BilgiPlatosu'nun politikasıdır.

Telif hakkıyla korunan çalışmanızın, telif hakkı ihlali oluşturacak şekilde kopyalandığına ve Hizmet aracılığıyla erişilebildiğine inanıyorsanız, lütfen DMCA'da belirtildiği şekilde BilgiPlatosu'nun telif hakkı temsilcisini bilgilendirin. Şikayetinizin DMCA kapsamında geçerli olabilmesi için aşağıdaki bilgileri yazılı olarak sağlamanız gerekir:

1. Telif hakkı sahibi adına hareket etmeye yetkili bir kişinin elektronik veya fiziksel imzası;

2. İhlal edildiğini iddia ettiğiniz telif hakkıyla korunan eserin tespiti;

3. İhlalde bulunduğu iddia edilen materyalin ve Hizmet'te nerede bulunduğunun belirlenmesi;

4. Adresiniz, telefon numaranız ve e-posta adresiniz gibi BilgiPlatosu'nun sizinle iletişim kurmasına izin verecek makul ölçüde yeterli bilgiler;

5. Materyalin şikayet edilen şekilde kullanılmasına telif hakkı sahibi, temsilcisi veya yasa tarafından izin verilmediğine iyi niyetle inandığınıza dair bir beyan. 

6. Yalancı şahitlik cezası altında, yukarıdaki bilgilerin doğru olduğuna ve telif hakkı sahibi olduğunuza veya sahibi adına hareket etmeye yetkili olduğunuza dair beyan. Yukarıdaki bilgiler aşağıdaki DMCA Temsilcisine gönderilmelidir:

Dikkat: DMCA Bildirimi

BilgiPlatosu.
E-posta: Bize Ulaşın 
 

YASA KAPSAMINDA, ÇEVRİMİÇİ MATERYALİN HAK İHLALİ OLDUĞUNU BİLİYORSANIZ YANLIŞ İFADE EDERSENİZ, PARASAL ZARARLAR, MAHKEME MASRAFLARI VE AVUKATLIK ÜCRETLERİ DAHİL OLMAK ÜZERE YALANCILIK VE HUKUKİ CEZALAR NEDENİYLE CEZAİ kovuşturmaya TABİ OLABİLİRSİNİZ.

Lütfen bu prosedürün yalnızca BilgiPlatosu'na ve bağlı kuruluşlarına telif hakkıyla korunan materyalinizin ihlal edildiğini bildirmek için olduğunu unutmayın. Yukarıdaki gerekliliklerin amacı, 17 USC §512(c) dahil olmak üzere BilgiPlatosu'nun DMCA kapsamındaki hak ve yükümlülüklerine uymaktır ancak hukuki tavsiye niteliğinde değildir. DMCA ve diğer geçerli yasalar kapsamındaki haklarınız ve yükümlülüklerinizle ilgili olarak bir avukatla iletişime geçmeniz tavsiye edilebilir. DMCA ve diğer geçerli yasalara uygun olarak BilgiPlatosu, sürekli ihlalde bulunduğu kabul edilen Kullanıcıların uygun durumlarda feshedilmesine yönelik bir politika benimsemiştir. BilgiPlatosu ayrıca tamamen kendi takdirine bağlı olarak Hizmete erişimi sınırlayabilir ve/veya ihlalin tekrarlanıp tekrarlanmadığına bakılmaksızın başkalarının fikri mülkiyet haklarını ihlal eden Kullanıcıların hesaplarını sonlandırabilir.

Üçüncü Taraf Bağlantıları

Hizmet, BilgiPlatosu'nuj sahibi olmadığı veya kontrol etmediği üçüncü taraf web sitelerine, reklam verenlere, hizmetlere, özel tekliflere veya diğer etkinlik veya faaliyetlere bağlantılar içerebilir. Amazon Services LLC Associates Programının bir katılımcısı ve diğer kuruluşların bağlı ortağı olarak BilgiPlatosu, Amazon'a, bağlı kuruluşlarına ve diğer bağlı ortaklara bağlantılar aracılığıyla yapılan nitelikli satın alımlardan komisyon kazanabilir. BilgiPlatosu bu tür üçüncü taraf sitelerini, bilgilerini, materyallerini, ürünlerini veya hizmetlerini onaylamaz veya bunlarla ilgili herhangi bir sorumluluk üstlenmez. Hizmet aracılığıyla bir üçüncü taraf web sitesine erişirseniz, bunu riski size ait olmak üzere yaparsınız ve bu Sözleşme ile BilgiPlatosu'nun Gizlilik Politikasının bu tür siteleri kullanımınız için geçerli olmadığını anlarsınız. BilgiPlatosu'nu herhangi bir üçüncü taraf web sitesini, hizmetini veya içeriğini kullanmanızdan kaynaklanan her türlü sorumluluktan açıkça muaf tutuyorsunuz. Ayrıca, malların ödenmesi ve teslimatı ve diğer koşullar (garantiler gibi) dahil olmak üzere, Hizmette bulunan reklamverenlerle olan ilişkileriniz veya bunların promosyonlarına katılımınız yalnızca sizinle bu reklamverenlerin arasındadır. Bu tür reklamverenlerle olan ilişkilerinize ilişkin hiçbir tür kayıp veya hasardan BilgiPlatosu'nun sorumlu olmayacağını kabul edersiniz.

 

Tazminat

BilgiPlatosu'nu ve onun bağlı şirketlerini, acentelerini, lisans verenlerini, yöneticilerini ve diğer bağlı şirketlerini ve bunların çalışanlarını, yüklenicilerini, acentelerini, görevlilerini ve direktörlerini her türlü iddia, zarar, yükümlülüklere karşı savunmayı, tazmin etmeyi ve masun tutmayı kabul edersiniz. aşağıdakilerden kaynaklanan kayıplar, yükümlülükler, maliyetler veya borçlar ve masraflar (avukatlık ücretleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere): (i) tarafınızca iletilen veya alınan her türlü veri veya içerik dahil olmak üzere Hizmeti kullanımınız ve Hizmete erişiminiz; (ii) yukarıdaki beyan ve garantilerden herhangi birini ihlal etmeniz de dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere, bu Sözleşmenin herhangi bir şartını ihlal etmeniz; (iii) herhangi bir gizlilik hakkı veya Fikri Mülkiyet Hakları dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere herhangi bir üçüncü taraf hakkını ihlal etmeniz; (iv) yürürlükteki herhangi bir yasayı, kuralı veya düzenlemeyi ihlal etmeniz; (v) Kullanıcı İçeriğinizden veya hesabınız aracılığıyla gönderilen herhangi bir içerikten kaynaklanan herhangi bir talep veya zarar; veya (vi) başka bir tarafın benzersiz kullanıcı adınız, şifreniz veya diğer uygun güvenlik kodunuzla Hizmete erişmesi ve Hizmeti kullanması.

Garanti

HİZMET “OLDUĞU GİBİ” VE “MEVCUT OLDUĞU ŞEKİLDE” SUNULMAKTADIR. HİZMETİN KULLANIMI RİSKİ SİZE AİTTİR. GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, HİZMET, TİCARİ ELVERİŞLİLİK, BELİRLİ BİR AMACA UYGUNLUK VEYA İHLAL OLMAMASI DAHİL ANCAK BUNLARLA SINIRLI OLMAMAK ÜZERE AÇIK VEYA ZIMNİ HERHANGİ BİR GARANTİ OLMAKSIZIN SAĞLANIR. BilgiPlatosu'NDAN VEYA HİZMET ARACILIĞIYLA ALINAN SÖZLÜ VEYA YAZILI HİÇBİR TAVSİYE VEYA BİLGİ, BURADA AÇIKÇA BELİRTİLMEYEN HERHANGİ BİR GARANTİ OLUŞTURMAZ. YUKARIDA BELİRTİLENLERİ SINIRLAMAKSIZIN, BilgiPlatosu, BAĞLI KURULUŞLARI VE LİSANS VERENLERİ İÇERİĞİN DOĞRU, GÜVENİLİR VEYA DOĞRU OLDUĞUNU GARANTİ VERMEZ; HİZMETİN İHTİYAÇLARINIZI KARŞILAYACAĞINI; HİZMETİN BELİRLİ BİR ZAMANDA VEYA YERDE, KESİNTİSİZ VEYA GÜVENLİ OLACAĞINI; HER TÜRLÜ KUSUR VEYA HATALARIN DÜZELTİLECEĞİNE; VEYA HİZMETİN VİRÜS VEYA DİĞER ZARARLI BİLEŞENLER İÇERMEDİĞİNİ. HİZMETİN KULLANIMI YOLUYLA İNDİRİLEN VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE ELDE EDİLEN HERHANGİ BİR İÇERİK İNDİRİLMESİNİN RİSKLERİ SİZE AİTTİR VE BU İNDİRMEDEN VEYA HİZMETİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN BİLGİSAYAR SİSTEMİNİZE VEYA MOBİL CİHAZINIZDAKİ HERHANGİ BİR HASARDAN VEYA VERİ KAYBIDAN YALNIZCA SİZ SORUMLU OLACAKSINIZ.

BilgiPlatosu, BilgiPlatosu hizmeti veya bağlantılı herhangi bir web sitesi veya hizmeti aracılığıyla üçüncü bir taraf tarafından reklamı yapılan veya sunulan herhangi bir ürün veya hizmet için sorumluluk almaz, onaylamaz, garanti etmez veya sorumluluk almaz ve BilgiPlatosu herhangi herhangi bir şekilde herhangi bir işlemi izlemeyecektir. SİZ VE ÜRÜN VEYA HİZMETLERİN ÜÇÜNCÜ TARAF SAĞLAYICILARI ARASINDA.

Sorumluluğun Sınırlandırılması

GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, BilgiPlatosu, BAĞLI KURULUŞLARI, ACENTELERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, TEDARİKÇİLERİ VEYA LİSANS VERENLERİ HİÇBİR DURUMDA, HERHANGİ BİR DOĞRUDAN, DOLAYLI, CEZAİ, ARIZİ, ÖZEL, SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN VEYA ÖRNEK OLARAK ORTAYA ÇIKAN ZARARLARDAN SORUMLU OLMAYACAKTIR. BU HİZMETİN KULLANILMASINDAN VEYA KULLANILMAMASINDAN KAYNAKLANAN KÂR, İYİ NİYET, KULLANIM, VERİ KAYBI VEYA DİĞER MADDİ KAYIPLARA İLİŞKİN SINIRLAMA ZARARLAR. HİÇBİR KOŞUL ALTINDA, HİÇBİR KOŞUL ALTINDA WIKIHOW, HACKLENME, KURCALAMA VEYA DİĞER YETKİSİZ ERİŞİM VEYA HİZMETE VEYA HESABINIZA VEYA HESAPTA İÇEREN BİLGİLERİN KULLANILMASINDAN KAYNAKLANAN HERHANGİ BİR ZARAR, KAYIP VEYA YARALANMADAN SORUMLU OLMAYACAKTIR.

GEÇERLİ YASALARIN İZİN VERDİĞİ AZAMİ ÖLÇÜDE, BilgiPlatosu HERHANGİ BİR (I) İÇERİKteki HATALAR VEYA YANLIŞLIKLARDAN; (II) HİZMETİMİZE ERİŞİMİNİZDEN VEYA HİZMETİMİZİ KULLANMANIZDAN KAYNAKLANAN, HERHANGİ BİR NİTELİĞİNDEKİ KİŞİSEL YARALANMA VEYA MAL HASARI; (III) GÜVENLİ SUNUCULARIMIZA VE/VEYA BURADA SAKLANAN HERHANGİ BİR VE TÜM KİŞİSEL BİLGİLERE YETKİSİZ ERİŞİM VEYA ONLARIN KULLANIMI; (IV) HİZMETE VEYA HİZMETTEN AKTARIMDA HERHANGİ BİR KESİNTİ VEYA DURDURULMASI; (V) HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFCA HİZMETİMİZE VEYA HİZMETİMİZ ÜZERİNDEN İLETİLEBİLECEK HER TÜRLÜ HATA, VİRÜS, truva atı VEYA BENZERLERİ; (VI) HERHANGİ BİR İÇERİKTEKİ HERHANGİ BİR HATA VEYA EKSİKLİK VEYA HİZMET ARACILIĞIYLA YAYINLANAN, E-POSTA OLARAK GÖNDERİLEN, AKTARILAN VEYA BAŞKA BİR ŞEKİLDE SUNULAN HERHANGİ BİR İÇERİĞİN KULLANIMI SONUCUNDA ORTAYA ÇIKAN HERHANGİ BİR KAYIP VEYA ZARAR; VE/VEYA (VII) KULLANICI İÇERİĞİ VEYA HERHANGİ BİR ÜÇÜNCÜ TARAFIN İFTİRACI, HAKARET EDİCİ VEYA YASA DIŞI DAVRANIŞI. HİÇBİR DURUMDA, WIKIHOW, BAĞLI KURULUŞLARI, TEMSİLCİLERİ, YÖNETİCİLERİ, ÇALIŞANLARI, TEDARİKÇİLERİ VEYA LİSANS VERENLERİ, BURADAKİ WİKIHOW'A ÖDEMİŞ OLDUĞUNUZ TUTARI AŞAN BİR MİKTARDAKİ HERHANGİ BİR İDDİA, DAVA, YÜKÜMLÜLÜK, YÜKÜMLÜLÜK, ZARAR, KAYIP VEYA MALİYET NEDENİYLE SİZE KARŞI YÜKÜMLÜ OLMAYACAKTIR.

BU SORUMLULUK SINIRLAMASI BÖLÜMÜ, İDDİA EDİLEN SORUMLULUK SÖZLEŞME, HAKSIZ FİİL, İHMAL, KUSURSUZ SORUMLULUK VEYA BAŞKA BİR ESAS DAYANARAK OLSUN, BilgiPlatosu BU TÜR ZARAR OLASILIĞI HAKKINDA BİLGİLENDİRİLMİŞ OLSA BİLE GEÇERLİDİR. YUKARIDA BELİRTİLEN SORUMLULUK SINIRLAMASI, GEÇERLİ YARGI BÖLGESİNDE YASALARIN İZİN VERDİĞİ EN GENİŞ ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLACAKTIR.

BAZI DEVLETLER, ZIMNİ GARANTİLERİN HARİÇ TUTULMASINA VEYA ARIZİ VEYA SONUÇ OLARAK ORTAYA ÇIKAN ZARARLARIN HARİÇ TUTULMASINA VEYA SINIRLANDIRILMASINA İZİN VERMEZ, BU NEDENLE YUKARIDAKİ SINIRLAMALAR VEYA HARİÇ TUTMALAR SİZİN İÇİN GEÇERLİ OLMAYABİLİR. BU SÖZLEŞME SİZE BELİRLİ YASAL HAKLAR VERİR VE AYRICA EYALETTEN EYALETE DEĞİŞEN BAŞKA HAKLARINIZ DA OLABİLİR. BU SÖZLEŞME KAPSAMINDAKİ SORUMLULUK REDDİ, HARİÇ TUTMALAR VE SORUMLULUK SINIRLAMALARI, GEÇERLİ YASALARIN YASAKLADIĞI ÖLÇÜDE GEÇERLİ OLMAYACAKTIR.

Hizmet, Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabiidir. BilgiPlatosu, Hizmetin başka yerlerde kullanıma uygun veya mevcut olduğuna dair hiçbir beyanda bulunmaz. Hizmete diğer yargı bölgelerinden erişenler veya Hizmet'i kullananlar bunu kendi istekleriyle yaparlar ve ihracat ve ithalat düzenlemeleri dahil ancak bunlarla sınırlı olmamak üzere geçerli tüm Türkiye Cumhuriyeti yasalarına ve yerel yasa ve düzenlemelere uymaktan tamamen sorumludurlar. Türkiye Cumhuriyeti tarafından ambargo uygulanan bir ülkede ikamet ediyorsanız veya Türkiye Cumhuriyeti hükümeti tarafından engellenen veya reddedilen yabancı bir kişi veya kuruluşsanız Hizmeti kullanamazsınız. Aksi açıkça belirtilmediği sürece, Hizmette bulunan tüm materyaller yalnızca Türkiye Cumhuriyeti'nde bulunan bireylere, şirketlere veya diğer kuruluşlara yöneliktir.

Geçerli Hukuk ve Tahkim.

A. Geçerli Kanun.

Şunları kabul edersiniz: (i) Hizmetin yalnızca Adana'da yerleşik olduğu kabul edilecektir; ve (ii) Hizmet, Adana dışındaki yargı bölgelerinde BilgiPlatosu konusunda özel veya genel kişisel yargı yetkisine yol açmayan pasif bir hizmet olarak kabul edilecektir. Bu Sözleşme, kanunlar ihtilafı ilkelerine bakılmaksızın Türkiye Cumhuriyeti kanunlarına tabi olacaktır. Fiili veya ihlal tehdidini önlemek amacıyla yetkili bir mahkemeden ihtiyati tedbir veya diğer adil tedbir talep etme hakkımızı saklı tuttuğumuz tüm davalar için Adana mahkemelerinin kişisel yargı yetkisine tabi olmayı kabul edersiniz. Aşağıdaki Tahkim hükmünde belirtildiği gibi telif haklarımızın, ticari markalarımızın, ticari sırlarımızın, patentlerimizin veya diğer fikri mülkiyet veya mülkiyet haklarımızın kötüye kullanılması veya ihlali.

B. Tahkim.

BilgiPlatosu ile ilgili herhangi bir anlaşmazlık durumunda, öncelikle bizimle <a href="/misc/contact">Bize Ulaşın</a>  adresinden iletişime geçmeyi ve anlaşmazlığı bizimle gayri resmi olarak çözmeye çalışmayı kabul edersiniz. Nadiren de olsa BilgiPlatosu'nun sizinle yaşadığı bir anlaşmazlığı çözmeyi gayri resmi olarak denedikten sonra çözememesi durumunda, her birimiz ortaya çıkan her türlü iddiayı, anlaşmazlığı veya anlaşmazlığı (ihtiyati tedbir veya diğer adil telafiye ilişkin BilgiPlatosu talepleri hariç) çözmeyi kabul ederiz. Bu Sözleşmenin dışında veya bu Sözleşmeyle bağlantılı veya bununla ilgili olarak veya bu Sözleşmenin ihlali veya iddia edilen ihlali (toplu olarak, "İddialar"), Ticari Tahkim Kuralları ve Tüketiciye İlişkin Ek Prosedürler uyarınca Türkiye Cumhuriyeti kanunları tarafından bağlayıcı tahkim yoluyla İlgili İhtilaflar, burada aksi belirtilmedikçe geçerli olacaktır. Siz ve BilgiPlatosu aksini kabul etmedikçe, tahkim Adana'da yürütülecektir. Tarafların her biri, Türkiye Cumhuriyeti kurallarına uygun olarak başvuru, idari ve mahkeme ücretlerinin ödenmesinden sorumlu olacaktır. Hakim tarafından verilen karar, tahkim masraflarını, makul avukatlık ücretlerini ve bilirkişi ve diğer tanıkların makul masraflarını içerecektir ve hakim tarafından verilen karara ilişkin herhangi bir karar, yetkili herhangi bir mahkemede verilebilir. Bu Bölümdeki hiçbir şey, taraflardan herhangi birinin, söz konusu tarafın veri güvenliğinin, Fikri Mülkiyet Haklarının veya diğer mülkiyet haklarının gerçek veya ihlal tehdidini, suiistimalini veya ihlalini önlemek için gerektiği şekilde mahkemelerden ihtiyati tedbir veya diğer adil çözüm aramasını engellemez. TÜM İDDİALAR TARAFLARIN BİREYSEL KAPASİTESİYLE SUNULMALIDIR VE HERHANGİ BİR SÖZDE GRUP VEYA TEMSİLCİ DAVASINDA DAVACI VEYA GRUP ÜYESİ OLARAK DEĞİLDİR VE AKSİ KABUL ETMEDİĞİMİZ SÜRECE, HAKEM BİRDEN FAZLA KİŞİNİN İDDİALARINI BİRLEŞTİREMEZ. BU SÖZLEŞMEYİ İMZALAYARAK SİZİN VE BilgiPlatosu'NUN HER BİRİNİZİN  YARGILANMA VEYA TOPLU DAVAYA KATILMA HAKKINDAN FERAGAT ETTİĞİNİZİ KABUL EDİYORSUNUZ.

Genel

A. Ödev.

Bu Sözleşme ve burada verilen haklar ve lisanslar tarafınızca devredilemez veya devredilemez, ancak BilgiPlatosu tarafından kısıtlama olmaksızın devredilebilir. Bu Sözleşmeyi ihlal eden herhangi bir devir veya devir girişimi geçersiz ve hükümsüz olacaktır.

B. Bildirim Prosedürleri ve Sözleşmedeki Değişiklikler.

BilgiPlatosu, bu tür bildirimlerin kanunen gerekli olup olmadığına veya pazarlama veya işle ilgili diğer amaçlara yönelik olup olmadığına bakılmaksızın, BilgiPlatosu tarafından belirlendiği şekilde, e-posta bildirimi, yazılı veya basılı kopya bildirimi veya bu tür bildirimin web sitemizde yayınlanması yoluyla size bildirimler sağlayabilir. BilgiPlatosu, bu Sözleşmede açıklanan belirli bildirim araçlarından vazgeçebilmeniz koşuluyla, Kullanıcılarımıza bildirim sağlamanın biçimini ve araçlarını belirleme hakkını saklı tutar. BilgiPlatosu, sizin veya ağ sağlayıcınızın, bize sağladığınız e-posta adresine gönderdiğimiz e-posta bildirimlerine uygulayabileceği herhangi bir otomatik filtrelemeden sorumlu değildir. BilgiPlatosu, tamamen kendi takdirine bağlı olarak bu Sözleşmeyi zaman zaman değiştirebilir veya güncelleyebilir; dolayısıyla bu sayfayı düzenli aralıklarla gözden geçirmelisiniz. Sözleşmeyi esaslı bir şekilde değiştirdiğimizde, bu sayfadaki 'son değiştirilme' tarihini güncelleyeceğiz. Bu tür bir değişiklikten sonra Hizmeti kullanmaya devam etmeniz, yeni Kullanım Koşullarını kabul ettiğiniz anlamına gelir. Bu şartlardan herhangi birini veya gelecekteki Kullanım Şartlarını kabul etmiyorsanız, Hizmeti kullanmayın veya Hizmete erişmeyin (veya erişmeye devam etmeyin).

C. Anlaşmanın Tamamı/Bölünebilirlik.

Bu Sözleşme, Hizmetle bağlantılı olarak BilgiPlatosu ile yapabileceğiniz tüm değişiklikler ve ek sözleşmelerle birlikte, Hizmetle ilgili olarak sizinle BilgiPlatosu arasındaki sözleşmenin tamamını oluşturacaktır. Bu Sözleşmenin herhangi bir hükmü yetkili bir mahkeme tarafından geçersiz sayılırsa, söz konusu hükmün geçersizliği bu Sözleşmenin tam olarak yürürlükte kalacak olan geri kalan hükümlerinin geçerliliğini etkilemeyecektir.

D. Feragat.

Bu Sözleşmenin herhangi bir şartından feragat edilmesi, söz konusu şart veya başka bir şarttan daha fazla veya devam eden bir feragat olarak kabul edilmeyecektir ve BilgiPlatosu'nun bu Sözleşme kapsamında herhangi bir hak veya hüküm ileri sürmemesi, söz konusu hak veya hükümden feragat anlamına gelmeyecektir.

E. İletişim.

Bu Sözleşmeyle ilgili sorularınız için lütfen <a href="/misc/contact">Bize Ulaşın</a> adresinden bizimle iletişime geçin .

Bu Sözleşme en son 20 Aralık 2023 tarihinde değiştirilmiştir.


 

Forum istatistikleri

Konular
3,634
Mesajlar
4,188
Üyeler
383
Son üye
1957ambitious

Bağlantı dizini istatistikleri

Kategoriler
137
Bağlantılar
240
Görüntüleme
18,877
Tıklamalar
68
Yorumlar
1
Derecelendirmeler
1
İncelemeler
0