• Merhaba Ziyaretçi,

Nasıl Yapılır bölümündeki makaleler bir topluluk projesidir.

İçerik girmeden önce lütfen Yazar Kılavuzumuzu okuyunuz.

Nasıl Yapılır?

Dil Seç :
Hızlı Kategoriler

Nasıl Yapılır? forumunda pratik çözümler bul! İhtiyacınıza uygun cevapları keşfedin ve bilgi paylaşımına katılın.
Demir Tavanızı Yanmış Gıdalardan Nasıl Arındırırsınız ve Bakımını Nasıl Yaparsınız?
Demir tavalar, doğru bakıldığında yıllarca dayanabilen ve mükemmel yemekler pişirebilen sağlam mutfak gereçleridir. Ancak, zamanla tavada yanmış gıda lekeleri ve pas oluşabilir. Bu makalede, demir tavanızdaki yanmış gıda lekelerini nasıl temizleyeceğinizi, tavayı yeniden nasıl yağlayacağınızı ve gerektiğinde tamamen nasıl temizleyeceğinizi adım adım anlatacağız. Şimdi, demir tavayı eski günlerine döndürmek için ihtiyacınız olan bilgileri keşfetmeye başlayalım. Yanmış Gıdaları Demir Tavadan Nasıl Temizlersiniz? Demir tavanızda yanmış gıdalar varsa, birkaç basit adımla temizlenebilir. İlk olarak, tavayı sıcak su ve sert bir fırça ile ovalayarak yanmış alanları temizlemeyi deneyebilirsiniz. Su kaynatıp tavaya dökerek, tavayı 10 dakika...
Nefis Ayrıntılı Bakla Yemeği (Annem Usulü)
Bakla yemeği, lezzeti ve besleyici özellikleriyle sofraların vazgeçilmezlerinden biridir. Annemin tarifiyle hazırladığımız bu nefis bakla yemeği, misafirlerinizin ve ailenizin favorisi olacak. İşte adım adım annemin usulüyle nefis bakla yemeği tarifi: Malzemeler: 500 gram taze bakla 1 büyük soğan 2 diş sarımsak 2 adet domates 2 yemek kaşığı domates salçası 2 yemek kaşığı sıvı yağ 1 tatlı kaşığı toz şeker Tuz, karabiber Yarım limon suyu 2 su bardağı su Maydanoz (servis için) Hazırlık: Taze baklaları temizleyin ve uç kısımlarını keserek içlerini çekin. Ardından baklaları yıkayıp süzün. Soğanı ve sarımsakları ince ince doğrayın. Domatesleri rendeleyin. Bir tencerede sıvı yağı kızdırın. Doğranmış soğanları ve sarımsakları ekleyerek...
Fırında Peynirli Lavaş Böreği Tarifi (4 Kişilik)
https://youtu.be/Ykk_3q2g1z0 Fırında Lavaş Böreği İçin Malzemeler : 5 adet lavaş ekmeği 250 gr beyaz peynir 2 tutam maydanoz Sosu İçin: 1 su bardağı süt 2 adet yumurta 1/2 çay bardağı sıvı yağ Tuz Fırında Lavaş Böreği Nasıl Yapılır? Fırında Lavaş Böreği Yapılışı : Fırında lavaş böreği için; öncelikle sosu hazırlayın. Bir kase içine 2 adet yumurta kırın. Yumurtaları tel çırpıcı yardımı ile iyice çırpın. Çırptığınız yumurtaların üzerine 1 su bardağı süt, yarım çay bardağı sıvı yağ ve peynirinizin tuz miktarına göre tuz ekleyip, tekrar iyice karıştırın. Daha sonra 250 gr parçalanmış beyaz peyniri bir kaba koyun. İsteğe göre yarı yarıya lor peynir ve beyaz peynir kullanabilirsiniz. Peynirin üzerine 2 tutam ince ince doğranmış maydanoz...
<< Bizi Takip Edin

Son kaynaklar

Forum istatistikleri

Konular
3,824
Üyeler
424
Son Üye
LovieSpeer

Kaynak istatistikleri

Kategoriler
26